Meeled

ÄRA KULUTA AEGA NEGATIIVSELE! Nende muutustega saad jagu ennasthävitavatest mõtetest (2)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 31. jaanuar 2021 12:00
Kõige tähtsam on vabaneda vingumisest ja negatiivsetest mõtetest enda kohta. Foto: Vida Press
Oleme niivõrd harjunud oma negatiivsete esmaste reaktsioonidega iseenda suhtes, et meile ei tule kunagi pähe neis kahelda – võtame neid lihtsalt kui tõde, kogu tõde ja ei midagi muud kui tõde.

Aga kui saame teadlikuks omaenda mõttemustrist ja käitumisest, oleme suutelised neid teadlikult muutma, väidab edukustreener Jen Sincero raamatus "Sa oled tegija".

Seega hakake pöörama tähelepanu järgmistele asjadele:

Mis mõtted käivad teil peast läbi peeglisse vaadates?

Mis juhtub teie peas, kui näete kedagi saavutamas suurt edu millegagi, mida olete alati ise teha tahtnud, kuid mida pole siiani lubanud endal proovida?

Mida mõtlete ja tunnete, kui satute vastamisi rühma tõeliselt hea väljanägemisega edukate inimestega?

Foto: Pexels

Või kui püüate kõigest väest midagi käima lükata ja see teil ei õnnestu?

Või kui teid jätab maha inimene, kes on täiega äge? Ja kuum?

Või kui käite päev läbi ringi, püksilukk lahti?

Või kui jätate kohvitopsi auto katusele ja hakkate ära sõitma?

Või kui veate sõpra alt?

Või kui lööte varba kümnendat korda vastu köögilaua jalga ?

Või kui unustate isa sünnipäeva?

Pange tähele sõnastust, mis käib teil peast läbi hetkel, kui olete enda vastu kõige vastikum ning tulge välja uue ja parema versiooniga.

Näiteks kui iga kord peeglisse vaadates on teie esimeseks mõtteks jeever, siis võtke teadlikult eesmärgiks muuta see kenaks tervituseks tšau, kaunitar!

Foto: Pexels

Kui teil on isaga keeruline suhe ja te tunnete end halvasti iga kord, kui talle midagi hirmsat ütlete, siis asendage sõnad ma olen koletis sõnadega olen lihtsalt väike jänku, kes üritab oma probleemidega tegeleda. Ja siis muidugi vabandage isa ees.

Kõige tähtsam asja juures on vabaneda mõttetust viiuli vingutamisest ja veendumusest, et teie praegune versioon iseendast ongi tõde. Mind ei huvita, kui teie reaktsioon minu jutule on praegu umbes et „sul on kerge öelda, sul pole sellist nina, mis näeb välja, nagu oleks keegi sulle kartuli näkku kinni löönud“. Sest ühel päeval võite näha mõnd peent ja kuulsat modelli, kelle nina on teie omast palju suurem, ent kes on ikkagi otsustanud, et on lummav ka sellest hoolimata, ning tunnete korraga, et olete ka ilus ja enesekindel ja uhke oma nina üle, kui vaid päev varem kaalusite selle otsast saagimist.

Just nii naeruväärsed me olemegi. Ärge kulutage oma elu, klammerdudes iseenda kohta langetatud solvavate otsuste külge. Selle asemel valige teadlikult nende asendamiseks uued ja paremad.

Foto: Pexels

Samal teemal

22.07.2021
SILMALAUD TÕMBLEVAD: need on kuus peamist põhjust, miks see üle ei lähe
09.05.2021
NII OLED ÕNNELIKUM! Need 8 tegevust tõmbavad ligi häid asju ja tundeid
12.04.2021
OLEN NAGU ZOMBI: 10 üllatavat märki depressioonist
23.02.2021
ÄRA MÕJU IDIOODINA! Neli lauset, mida nutikas inimene tööl ei ütle