Hea nõu

NII VÕTAD KINDLALT ALLA: need kolm põhimõtet on ühised kõikidele edukatele dieetidele (12)

Ohtuleht.ee, 3. mai 2021 05:00
Tee ise süüa. Eelista puu- ja juurvilju, ubasid, seemneid, täisteratooteid, mereande, kana. Foto: Vida Press
Ükskõik, kuidas sa seda nimetad – toitumiskava, dieet, elustiil või filosoofia – vähe on teemasid, mis tekitaksid nii palju vaidlusi kui küsimus, kuidas alla võtta. Kuid kõikidel meetoditel on ühist palju rohkem, kui sa arvad.

Kui oled välja valinud mingi range kava, kus pead kogu aeg näpuga järge ajama, mida tohib süüa, mida mitte, siis sa kaua vastu ei pea.  Toitumisekspertide arvates oled edukas, kui arvestad nende kolme põhimõttega, mis on ühised kõikidele kaalulangetuskavadele. 

1. Söö rohkem juurvilju

Need ei sisalda palju kaloreid, küll aga saad neist palju kasulikke aineid. Kui jälgid toitumistrende, siis võib sulle ehk tunduda, et peaksid sööma just lillkapsast või lehtkapsast, kuid see pole oluline. Söö brokolit, porgandeid, kapsast, spinatit jm.  Vali, mis sulle meeldib ja kasuta ka erinevaid valmistusviise.

Foto: Pexels

2. Söö vähem suhkrut

Suhkur teeb ju toidu maitsvaks!  Just sel põhjusel lisatakse suhkrut nii paljudesse valmistoitudesse – leibadesse, suppidesse, salatikastmetesse, jogurtisse ja mujale. 

Kui teed süüa ise ja sööd rohkem juurvilju, on väiksem oht, et sööd päevas liiga palju suhkrut. Vali alati suhkruvasesem toit!

Foto: Pexels