Keha

UNUSTA VALEHÄBI! Nii ennetad hemorroide ja leiad ka leevendust (29)

LISA KOMMENTAAR

Kirurg 13. september 2019 01:35
Huvitav. Kas nüüd ravivad siis proviisorid ? Pole võib olla neid näinudki. Kui aga veritsevad,põletikulised jne. Asi algab ikkagi perearstist või kirurgist. Vaja lisauuringuid jne. Proviisorid jääge oma liistude juurde. Ärge hullutage ja avaldage arvamust ,mileest te ei tea. Kui aga kuskilt tõlgite siis olge ausad,et see pole teie kogemus,teadmine. Ajakirjanikele soovitus. Tervise alaseid kommentaare annab arst, kas perearst või juba eriarst !
Eks siin on tegemist õhukese riigi järjekordsete reformidega 25. mai 2021 21:59
Samamoodi nagu kiirabibrigaadidest koondati arstid. Norrakatelt ülevõetud perearstisüsteem on kah meie vaesust arvestades jõuetu :(
ajuvabadus 11. september 2019 11:14
Lugu kubiseb rumalusest. Kord on loos juttu, et hemorroidid on olemas iga inimesel (õige), enamus ajast kirjutatakse nende tekkimisest (vale).
ohmu 25. mai 2021 12:52
Arvata võib, et ohmu ajakirjanikk ei osanud juttu õigesti edasi anda.
hea nõu = reklaam-artikkel 14. aprill 2019 20:32
"Proviisori sõnul saab kergema mure korral abi käsimüügis olevatest geelidest-salvidest ja raviküünaldest, mis aitavad leevendada hemorroididega seotud kaebuseid. Enda murele sobiva lahenduse leiab apteekriga konsulteerides. Lisaks kreemidele-salvidele võib üldist tervise heaolu toetada ka toidulisanditega, mis aitavad tugevdada veresoonte seinu või sisaldavad sidekoe arengule vajalikku C-vitamiini." Kokkuvõte: Tule apteeki! Retsepti pole vaja! Osta toidule lisandeid ja kehale määrdeid! Kui on veel raha, siis konsulteerides saad teada, mida võiksid veel osta!
Ärge unustage põhilisi ravimeid: 25. mai 2021 22:01
hoiatus 14. aprill 2019 16:23
Praegune täistera sisaldab veel suures kogused keelatud raundoppi
to 11:27 14. aprill 2019 15:37
Tegemist on siiski seeditud toidu väljutamis kohaga, ärge seda jah ära rikkuge ja välja venitage ilmaasjata oma lih.ahimus. Tegelikult on see oma enda keha mõ.nit.amine.
koeranäss 14. aprill 2019 13:49
auhhile: komasid võiks oma teksti ka ju panna, kui sõna võtad. Ja elementaarseid asju inimkehast tean. Mu inimene on natuke õppinud ja mulle ka rääkinud.

niminimi (2. jätk) 14. aprill 2019 12:18
Tänaseks olen olnud 4 aastat hemorroidide piinast vaba. Seepärast julgesin seda piinlikku teemat siin ka lähemalt lahti rääkida. Sest ma ei räägi teooriast, vaid omal nahal kogetud praktikast. Kusjuures perearst oli valmis mind juba operatsioonile saatma. Aga alati tasub minna haiguse algpõhjuse kallale, milleks on reeglina ebaloomulik eluviis. Kui ebamõõdukas/vale käitumine lõpetada, taastab organism end ise.
auhh 14. aprill 2019 12:18
neljajalgseid see mure ei puudutagi. Elada võid osata aga elementaarseid asju inimkehast võiks ikka teada küll kui juba sel teemal sõna võtad.
niminimi (jätk) 14. aprill 2019 12:06
Jah, külma peal istumine on tagumendile ohtlik ja raske füüsiline pingutus samuti. Kuid klosetipotil istudes punnitamine võrdub otseselt endale hemorroidide väljapunnitamisega. Õigem on mitte potiservale toetudes kummarduda ettepoole ja tühjendada soolestik juba esimese pingutusega, mitte korduvalt punnitades. Ajapikku hakkab soolestiku otsa toonus taastuma ja väheneb ka füüsilise tööga ülepingutamise ja külmal pinnal istumise ohtlikkus. Räägin seda põhjusel, et kempsuskäimine on igapäevane paratamatus, mis mõjutab/võimendab väljutuspunkti seisundit kõige enim. Muud tegurid on episoodilisemad
koeranäss 14. aprill 2019 12:03
Sööge mõõdukalt, mitmekesiselt ja liikuge rohkem, eelistatavalt värskes õhus. Kõike peab inimestele ka õpetama. Elada ei osata. Minul näiteks pole kunagi hemorroide olnud. Varsti saan kümneaastaseks. Koera kohta juba paras vanus.
Onu 14. aprill 2019 11:55
Minul tekitab hemorroide jahutoodete söömine. Kui neid ei tarbi, kõik korras. Kui hakkan tarbima, hakkab nahk kihelema, tekkivad punnid ja kui siis ka järele ei jäta, on paari nädala pärast umbes veenilaiend tagumikus. Nii et kaaskannatajad, kellel miski pole aidanud. Proovige.
niminimi 14. aprill 2019 11:49
Põdesin hemor. 20 aastat. Ainsad korrad, kui perearstilt sinist lehte palusin, olid seotud just selle haigusega, mis ei andnud lõpuks asu ei püsti ega pikali olles (mu põhitöö oli füüsiline, mitte istuv). Hemor.-de ägenemise põhjuse avastasin juhuslikult, jälgides koera, kes keha kergendas. Koer s-tub ruttu, sips ja valmis. Inimene on aga leiutanud istumiseks wc-poti, mis muudab soolestiku asendi nr. 2 väljutamisel ebasoodsaks (kontrollitud med. fakt).
minunimi 13. september 2019 10:37
See on arukas kommentaar ,ega inimene ei sünni siia ilma wc- potiga tuleks mõelda kuidas oleks asja ajada ilma potita...!!!
. 14. aprill 2019 11:04
apteegis samuti, inimene ostis retseptiravimit, apteeket leides retsepti hüüatab rõõmsalt - jaa, hemorroididele, kas kasutamine on teada...
Otse püksi 16. september 2019 18:56
Külamutt siis selline apteeker, peaks klientidega suhtlemisel ikka delikaatne olema, aga kui istudes potil on ohtlik häda teha, siis saab seda teha ka püsti või pikali
ALT 14. aprill 2019 10:38
Hemorroide leevendab punktmassaaz. Tsoon on peopesa allservas, pöidla pool. See serv peaks olema kõigil hemorroide põdevatel valulik. Otsige vajutades üles kõige valulikum koht ning pressige seda täie jõuga nii kaua kui suudate. Juba vajutamise ajal on tunda kuidas leevendub...

spt 14. aprill 2019 10:19
Tavaliselt ei suuda inimene pähkleid läbi seedida nii palju, et jääks järgi vaid vedel mass. Seega liigub allkehasse pisikesi kõvasid tükke täis mass mis pärakusse sattudes võib hakata kriimustama pärakut seest poolt. Mina peenestan kohviveskiga pähkleid hästi peeneks ja ikka on pärast pähklite söömist kihelus või sügelemine ning veritsus. Mõlemad tegevused, nii kauane istumine kui intensiivne liikumine mõjuvad sel puhul ärritavalt.
Seedimisest 25. mai 2021 22:08
No pähklid ikka seedivad seedemahlas ikka täielikult ära. Samamoodi nagu konditükid koera seedimises. Tahaossa ei jõua midagi teravat!
Ikka 14. aprill 2019 10:03
üks ja see sama jutt, mida sööd, mida jood, kord tohib üht süüa, siis teist, üks ütleb et see on kasulik siis teine et see sama on hoopis kahjulik. Küll ei usu et pähkleid, mis õli sisaldavad ei tohi süüa. Aga kui teine teisel pär.aku.sse panete, seda tohib või? See nüüd ju moes, kas see on tervis pluss lausa? Palju sidumata otsi aga kõik jube targad.
Mäkk Toonald 25. mai 2021 17:48
Yxteisele sittarisse uhtmise promomine,normaalse teguviisina,on uuema aja trend. Mitte, et seda juba varem polex tehtud aga varem said normaalsed inimesed aru,et see on väärastunud käitumisviis. Nyyd ei tohi PDrastile,(või tema kohta) öeldagi,et ta on PDrast. Seda nimetataxe vihakõnex jmsgns veel. Ma ise pole kyll veel kuulnud, et mõni viht kõnelex.
Talvi. 14. aprill 2019 09:58
Autojuhtidel külmaleistmele istumine talvel.Seppadel alasipeale istumine.Suviti külmale kivile istumine.Alati tuleb tagumikualla isoleerivat panna.
munk ( μοναχός ) 11. september 2019 08:00
Alasi, altari ja kahuri lafeti peal ei istuta.
Hakuna Matata 14. aprill 2019 09:33
Jah, ma lähen kohe Selveri apteeki ja teen juttu oma päraku probleemidest. Seal on kaks kassat ja siis saavad teised ka kuulda ja ehk oskavad nõu ja toetusega abiks olla.
imestaja 14. aprill 2019 09:15
Vältida pähkleid!? Tohhoo! Kogu aeg soovitatakse pähkleid just süüa kuna sisaldavad mitmeid väga kasulikke aineid.
SOOVITAN ROSINAID --PALJU SISSE ÕGIDA ;;Kõigi hädade vastu 11. september 2019 07:56
Vältige pähkleid ??? Ka MEIE PÄHKLEID VÕIKS METSAST KORJATA !