Hea nõu

UNUSTA VALEHÄBI! Nii ennetad hemorroide ja leiad ka leevendust

Toimetas Sirje Maasikamäe, 25. august 2020, 07:00

25 KOMMENTAARI

k
Kirurg/ 13. september 2019, 01:35
Huvitav. Kas nüüd ravivad siis proviisorid ? Pole võib olla neid näinudki. Kui aga veritsevad,põletikulised jne. Asi algab ikkagi perearstist või kirurgist. Vaja lisauuringuid jne. Proviisorid jääge oma liistude juurde. Ärge hullutage ja avaldage arvamust ,mileest te ei tea. Kui aga kuskilt tõlgite siis olge ausad,et see pole teie kogemus,teadmine. Ajakirjanikele soovitus. Tervise alaseid kommentaare annab arst, kas perearst või juba eriarst !
a
ajuvabadus/ 11. september 2019, 11:14
Lugu kubiseb rumalusest. Kord on loos juttu, et hemorroidid on olemas iga inimesel (õige), enamus ajast kirjutatakse nende tekkimisest (vale).
s
24. mai 2019, 15:56
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ISEGI LAPSED SEDA VENIVAT TOITU EI SÖÖNUD :: / 11. september 2019, 06:13
SÖÖ ISE OMA ILAST PUTRU ,,,EESTLASESD TEAVAD MIS PUDRUD OLID VANASTI --NENDE TUGEVATE INIMESTE LAUAL ,,,SEE HAIGUS ON RAVITAV KÜLL ,,AGA AEGA VÕTAB
h
hea nõu = reklaam-artikkel/ 14. aprill 2019, 20:32
"Proviisori sõnul saab kergema mure korral abi käsimüügis olevatest geelidest-salvidest ja raviküünaldest, mis aitavad leevendada hemorroididega seotud kaebuseid. Enda murele sobiva lahenduse leiab apteekriga konsulteerides. Lisaks kreemidele-salvidele võib üldist tervise heaolu toetada ka toidulisanditega, mis aitavad tugevdada veresoonte seinu või sisaldavad sidekoe arengule vajalikku C-vitamiini." Kokkuvõte: Tule apteeki! Retsepti pole vaja! Osta toidule lisandeid ja kehale määrdeid! Kui on veel raha, siis konsulteerides saad teada, mida võiksid veel osta!
h
hoiatus/ 14. aprill 2019, 16:23
Praegune täistera sisaldab veel suures kogused keelatud raundoppi
t
to 11:27/ 14. aprill 2019, 15:37
Tegemist on siiski seeditud toidu väljutamis kohaga, ärge seda jah ära rikkuge ja välja venitage ilmaasjata oma lih.ahimus. Tegelikult on see oma enda keha mõ.nit.amine.
k
koeranäss/ 14. aprill 2019, 13:49
auhhile: komasid võiks oma teksti ka ju panna, kui sõna võtad. Ja elementaarseid asju inimkehast tean. Mu inimene on natuke õppinud ja mulle ka rääkinud.

n
niminimi (2. jätk)/ 14. aprill 2019, 12:18
Tänaseks olen olnud 4 aastat hemorroidide piinast vaba. Seepärast julgesin seda piinlikku teemat siin ka lähemalt lahti rääkida. Sest ma ei räägi teooriast, vaid omal nahal kogetud praktikast. Kusjuures perearst oli valmis mind juba operatsioonile saatma. Aga alati tasub minna haiguse algpõhjuse kallale, milleks on reeglina ebaloomulik eluviis. Kui ebamõõdukas/vale käitumine lõpetada, taastab organism end ise.
a
auhh/ 14. aprill 2019, 12:18
neljajalgseid see mure ei puudutagi. Elada võid osata aga elementaarseid asju inimkehast võiks ikka teada küll kui juba sel teemal sõna võtad.
n
niminimi (jätk)/ 14. aprill 2019, 12:06
Jah, külma peal istumine on tagumendile ohtlik ja raske füüsiline pingutus samuti. Kuid klosetipotil istudes punnitamine võrdub otseselt endale hemorroidide väljapunnitamisega. Õigem on mitte potiservale toetudes kummarduda ettepoole ja tühjendada soolestik juba esimese pingutusega, mitte korduvalt punnitades. Ajapikku hakkab soolestiku otsa toonus taastuma ja väheneb ka füüsilise tööga ülepingutamise ja külmal pinnal istumise ohtlikkus. Räägin seda põhjusel, et kempsuskäimine on igapäevane paratamatus, mis mõjutab/võimendab väljutuspunkti seisundit kõige enim. Muud tegurid on episoodilisemad
k
koeranäss/ 14. aprill 2019, 12:03
Sööge mõõdukalt, mitmekesiselt ja liikuge rohkem, eelistatavalt värskes õhus. Kõike peab inimestele ka õpetama. Elada ei osata. Minul näiteks pole kunagi hemorroide olnud. Varsti saan kümneaastaseks. Koera kohta juba paras vanus.
o
Onu/ 14. aprill 2019, 11:55
Minul tekitab hemorroide jahutoodete söömine. Kui neid ei tarbi, kõik korras. Kui hakkan tarbima, hakkab nahk kihelema, tekkivad punnid ja kui siis ka järele ei jäta, on paari nädala pärast umbes veenilaiend tagumikus. Nii et kaaskannatajad, kellel miski pole aidanud. Proovige.
n
niminimi/ 14. aprill 2019, 11:49
Põdesin hemor. 20 aastat. Ainsad korrad, kui perearstilt sinist lehte palusin, olid seotud just selle haigusega, mis ei andnud lõpuks asu ei püsti ega pikali olles (mu põhitöö oli füüsiline, mitte istuv). Hemor.-de ägenemise põhjuse avastasin juhuslikult, jälgides koera, kes keha kergendas. Koer s-tub ruttu, sips ja valmis. Inimene on aga leiutanud istumiseks wc-poti, mis muudab soolestiku asendi nr. 2 väljutamisel ebasoodsaks (kontrollitud med. fakt).
m
minunimi/ 13. september 2019, 10:37
See on arukas kommentaar ,ega inimene ei sünni siia ilma wc- potiga tuleks mõelda kuidas oleks asja ajada ilma potita...!!!
a
./ 14. aprill 2019, 11:04
apteegis samuti, inimene ostis retseptiravimit, apteeket leides retsepti hüüatab rõõmsalt - jaa, hemorroididele, kas kasutamine on teada...
o
Otse püksi / 16. september 2019, 18:56
Külamutt siis selline apteeker, peaks klientidega suhtlemisel ikka delikaatne olema, aga kui istudes potil on ohtlik häda teha, siis saab seda teha ka püsti või pikali
a
ALT/ 14. aprill 2019, 10:38
Hemorroide leevendab punktmassaaz. Tsoon on peopesa allservas, pöidla pool. See serv peaks olema kõigil hemorroide põdevatel valulik. Otsige vajutades üles kõige valulikum koht ning pressige seda täie jõuga nii kaua kui suudate. Juba vajutamise ajal on tunda kuidas leevendub...

s
spt/ 14. aprill 2019, 10:19
Tavaliselt ei suuda inimene pähkleid läbi seedida nii palju, et jääks järgi vaid vedel mass. Seega liigub allkehasse pisikesi kõvasid tükke täis mass mis pärakusse sattudes võib hakata kriimustama pärakut seest poolt. Mina peenestan kohviveskiga pähkleid hästi peeneks ja ikka on pärast pähklite söömist kihelus või sügelemine ning veritsus. Mõlemad tegevused, nii kauane istumine kui intensiivne liikumine mõjuvad sel puhul ärritavalt.
i
Ikka / 14. aprill 2019, 10:03
üks ja see sama jutt, mida sööd, mida jood, kord tohib üht süüa, siis teist, üks ütleb et see on kasulik siis teine et see sama on hoopis kahjulik. Küll ei usu et pähkleid, mis õli sisaldavad ei tohi süüa. Aga kui teine teisel pär.aku.sse panete, seda tohib või? See nüüd ju moes, kas see on tervis pluss lausa? Palju sidumata otsi aga kõik jube targad.
t
Talvi./ 14. aprill 2019, 09:58
Autojuhtidel külmaleistmele istumine talvel.Seppadel alasipeale istumine.Suviti külmale kivile istumine.Alati tuleb tagumikualla isoleerivat panna.
m
munk ( μοναχός )/ 11. september 2019, 08:00
Alasi, altari ja kahuri lafeti peal ei istuta.
h
Hakuna Matata/ 14. aprill 2019, 09:33
Jah, ma lähen kohe Selveri apteeki ja teen juttu oma päraku probleemidest. Seal on kaks kassat ja siis saavad teised ka kuulda ja ehk oskavad nõu ja toetusega abiks olla.
i
imestaja/ 14. aprill 2019, 09:15
Vältida pähkleid!? Tohhoo! Kogu aeg soovitatakse pähkleid just süüa kuna sisaldavad mitmeid väga kasulikke aineid.
SOOVITAN ROSINAID --PALJU SISSE ÕGIDA ;;Kõigi hädade vastu/ 11. september 2019, 07:56
Vältige pähkleid ??? Ka MEIE PÄHKLEID VÕIKS METSAST KORJATA !