Pardiralli 2018.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Sirje Maasikamäe 16. aprill 2019 10:54
Täna tutvustasid kolm heategevusfondi – Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit, vähiravifond „Kingitud elu“ ning heategevusfond Minu Unistuste Päev  8. juunil toimuvat Pardirallit. Kohal oli ka kaheksa-aastane Annabel Sepp, kes seljatas annetajate toel vähi.

Kolm fondi kutsuvad kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid Pardirallile. Internetilehel www.pardiralli.ee saab soetada endale, perele ja firma töötajatele rallipartide numbreid või teha pisikeste patsientide toetuseks annetus. Pardiralli eesmärk on kindlustada kõikidele raske haigusega võitlevatele lastele hädavajalik ravi ja nende peredele vajalikud tugiteenused: psühholoogiline tugi, eripedagoogika, füsioteraapia jm.

„Pardiralli toimub juba kuuendat korda ja on muutunud aja jooksul väga paljude Eesti inimeste jaoks armsaks ja südamelähedaseks sündmuseks, millest osavõtmine on iseenesestmõistetav,” ütles  Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu esinaine Kaili Lellep. „Tänavu loodame, et nende inimeste ring laieneb veelgi, sest vähihaiged lapsed vajavad endiselt abi ja annetusi. On ju ometi uhke tunne, kui oled saanud teha head ja ühtlasi on sul oma numbriga rallipart, mis 8. juunil ülejäänud 15 000 pardiga mõõtu võtma hakkab.”

Heategevusfondi Minu Unistuste Päev tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi sõnas: „Unistamine annab igale vähihaigele lapsele palju positiivset energiat ja aitab vapralt toime tulla ka kõige raskemate väljakutsetega. Ühiselt tehtud hea võimendub mitmekordselt ning sellega loome paremad võimalused vähilaste emotsionaalseks raviks ning lootuse helgemaks lapsepõlveks.”

Minu Unistuste Päev on korraldanud Taurisele, Annabelile ja paljudele teistele vähilastele personaalse unistuste päeva.

Nii väikeste kui ka suurte vähiravi toetav vähiravifond „Kingitud elu“ rahastas koos Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga kahe aasta jooksul seitsmeaastase Taurise ja 8-aastase Annabeli neuroblastoomiravi. Kahe lapse ravisse panustati kokku üle veerand miljoni euro. Mõlemad väikesed kangelased tunnistati eelmisel kevadel haigusvabaks ja neil läheb hästi. „Pardirallil osaledes aitate kindlustada hädavajaliku ravi, elamise ja suureks sirgumise võimaluse ka järgmistele ränga diagnoosiga lastele,” ütles Vähiravifondi "Kingitud elu" juhataja Toivo Tänavsuu.

Pardiralli 2019 annetustega toetatakse (varasemate rallide toel loodud) vähihaigete laste ja nende perede tugikeskuse tööd.

Koostöös vähiravifondiga „Kingitud elu“ katab EVLVL Pardiralli tuludest vajadusel ka ravi, mida ei kompenseeri Haigekassa. Minu Unistuste Päev viib ellu tõsiselt haigete laste unistusi, et pakkuda lapsele ja pereliikmetele psühholoogilist tuge, mis aitab paranemisele kaasa.

Pardiralli 2019 toimub laupäeval 8. juunil Tallinnas Kadrioru pargis, kus 15 000 vanniparti taas võistlustulle astuvad. Tasuta sissepääsuga üritusel on rohkelt meelelahutust, parimad toitlustajad ning põnevat tegevust kogu perele. Rallil osalemiseks saab pardinumbreid soetada leheküljelt www.pardiralli.ee.

Annetused vähihaigete laste toetuseks on oodatud:

Maksesaaja: Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit

Swedbank EE562200221064019722

Luminor EE501700017004606286

LHV EE597700771003343080

SEB EE561010220267764221

Coop pank EE294204278609755209