Hea nõu

KAS ÕHTUL TOHIB JUUA KOHVI? Kui valid sellise joogi, segab see und vähem (8)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 5. detsember 2019, 18:30
Piimakohv ergutab kauem kui espresso.Foto: Vida Press
Ehkki kohv võib ühele inimesele rohkem mõju avaldada kui teisele, soovitatakse uinumisraskuste vältimiseks kolm tundi enne magamaminekut kohvi mitte juua. Samas ei tähenda see, et õhtusöögi järel tuleb kohvist täiesti loobuda.

Õhtusöögi juurde on soovitatav valida piimakohvi asemel espresso, sest kohvis olev piim aeglustab kohvi imendumist, mistõttu piimakohvi ergastav toime on pikaajalisem, selgitab Apotheka apteeker Jaanika Treimann. Pealegi, espresso pärast sööki kiirendab seedimist.

Kofeiini sisaldavate toodete tarvitamisel tuleb arvestada sellega, et geneetilistest iseärasustest, vanusest, soost ja kasutatavatest ravimitest lähtudes on kofeiini toime intensiivsus erinev. Terve täiskasvanud inimene võib päevas juua kaks kuni neli tassi kohvi, arvestades, et kofeiinisisaldus ühe joogi kohta on 80–100 milligrammi.

Kofeiin on stimulant. Selle ergutav toime võib saabuda juba veerand tundi pärast selle tarbimist, toime võib kesta isegi kuni kuus tundi. Samas ei anna kofeiin energiat, vaid lihtsalt vähendab väsimustunnet.

Samal teemal

30. detsember 2019, 06:00
LUGEJATE LEMMIK 2019 | PIIRA NENDE TOITUDE SÖÖMIST! Vaata, kuidas loobuda kerge vaevaga 200–300 kalorist
2. detsember 2019, 12:33
KOLLEEGIL ON MIDAGI VIGA: need viis märki reedavad, et tal võib olla depressioon
18. november 2019, 06:00
SILMALAUD TÕMBLEVAD: need on kuus peamist põhjust, miks see üle ei lähe
14. november 2019, 08:00
MISKI AJAB KOGU AEG PISSILE? Need on 11 tavalist või ohtlikku põhjust