Hea nõu

KAS ÕHTUL TOHIB JUUA KOHVI? Kui valid sellise joogi, segab see und vähem (8)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 5. detsember 2019, 18:30
Piimakohv ergutab kauem kui espresso.Foto: Vida Press
Ehkki kohv võib ühele inimesele rohkem mõju avaldada kui teisele, soovitatakse uinumisraskuste vältimiseks kolm tundi enne magamaminekut kohvi mitte juua. Samas ei tähenda see, et õhtusöögi järel tuleb kohvist täiesti loobuda.

Õhtusöögi juurde on soovitatav valida piimakohvi asemel espresso, sest kohvis olev piim aeglustab kohvi imendumist, mistõttu piimakohvi ergastav toime on pikaajalisem, selgitab Apotheka apteeker Jaanika Treimann. Pealegi, espresso pärast sööki kiirendab seedimist.

Kofeiini sisaldavate toodete tarvitamisel tuleb arvestada sellega, et geneetilistest iseärasustest, vanusest, soost ja kasutatavatest ravimitest lähtudes on kofeiini toime intensiivsus erinev. Terve täiskasvanud inimene võib päevas juua kaks kuni neli tassi kohvi, arvestades, et kofeiinisisaldus ühe joogi kohta on 80–100 milligrammi.

Kofeiin on stimulant. Selle ergutav toime võib saabuda juba veerand tundi pärast selle tarbimist, toime võib kesta isegi kuni kuus tundi. Samas ei anna kofeiin energiat, vaid lihtsalt vähendab väsimustunnet.

Samal teemal

4. oktoober 2020, 14:00
PIIRA NENDE TOITUDE SÖÖMIST! Vaata, kuidas loobuda kerge vaevaga 200–300 kalorist
8. september 2020, 06:00
MIDA TEEB KOHV SU KEHAGA? 9 head ja halba toimet, mida peaksid teadma
27. august 2020, 05:00
OTSUSTASID KOHVIST LOOBUDA: 8 kõrvaltoimet, millega sa ei oska ehk arvestada
12. august 2020, 06:00
SILMALAUD TÕMBLEVAD: need on kuus peamist põhjust, miks see üle ei lähe