Hea nõu

KAS ÕHTUL TOHIB JUUA KOHVI? Kui valid sellise joogi, segab see und vähem (8)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 30. jaanuar 2021 18:00
Piimakohv ergutab kauem kui espresso.Foto: Vida Press
Ehkki kohv võib ühele inimesele rohkem mõju avaldada kui teisele, soovitatakse uinumisraskuste vältimiseks kolm tundi enne magamaminekut kohvi mitte juua. Samas ei tähenda see, et õhtusöögi järel tuleb kohvist täiesti loobuda.

Õhtusöögi juurde on soovitatav valida piimakohvi asemel espresso, sest kohvis olev piim aeglustab kohvi imendumist, mistõttu piimakohvi ergastav toime on pikaajalisem, selgitab Apotheka apteeker Jaanika Treimann. Pealegi, espresso pärast sööki kiirendab seedimist.

Kofeiini sisaldavate toodete tarvitamisel tuleb arvestada sellega, et geneetilistest iseärasustest, vanusest, soost ja kasutatavatest ravimitest lähtudes on kofeiini toime intensiivsus erinev. Terve täiskasvanud inimene võib päevas juua kaks kuni neli tassi kohvi, arvestades, et kofeiinisisaldus ühe joogi kohta on 80–100 milligrammi.

Kofeiin on stimulant. Selle ergutav toime võib saabuda juba veerand tundi pärast selle tarbimist, toime võib kesta isegi kuni kuus tundi. Samas ei anna kofeiin energiat, vaid lihtsalt vähendab väsimustunnet.

Samal teemal

29.09.2021
KOLLEEGIL ON MIDAGI VIGA? Need viis märki reedavad, et tal võib olla depressioon
04.09.2021
ERGUTAD END KOFEIINIGA? Vaata, missugused on ohutud doosid!
22.07.2021
SILMALAUD TÕMBLEVAD: need on kuus peamist põhjust, miks see üle ei lähe
14.07.2021
MISKI AJAB KOGU AEG PISSILE? Need on 11 tavalist või ohtlikku põhjust