Keha

ERITI HEA KOROONAAJAL! Unusta eelarvamused ja masturbeeri mõnuga! (8)

Ohtuleht.ee, 7. november 2020 16:00
Mõnikord sobib eneserahuldamine stressi maandamiseks, mõnikord ajaviiteks ja mõnikord võib see pakkuda lohutust ja kindlustunnet, kui oled üksi ja õnnetu.Foto: Vida Press
Masturbeerimises pole midagi häbiväärset, ütlevad seksieksperdid. Seks iseendaga on turvaline igas vanuses ja kindlasti on see ohutum ja kindlam rahuldus kui ühe õhtu suhe. Seks iseendaga on tõeline turva- ja kvaliteetseks! 

Masturbeerimine on hea vahend leida oma isikliku naudingu allikad ja lõõgastuda, kirjutatakse noortele mõeldud seksiraamatus "Nii kuum on tunne". Mõnikord sobib see stressi maandamiseks, mõnikord ajaviiteks ja mõnikord võib see pakkuda lohutust ja kindlustunnet, kui oled üksi ja õnnetu. Sa saad rahus tutvuda oma väärtusliku ja ainulaadse kehaga. Masturbeerimises ei ole midagi häbiväärset. Peaaegu kõik proovivad seda vähemalt mingis eluetapis. 

Tõuse lendu

Samal teemal

Seksuaalsed fantaasiad ja kujutluspildid käivad masturbatsiooni juurde. Seksuaalne nauding ei ole kunagi ainult füüsiline, pelk „nühkimine“ ei ole tavaliselt eriti mõnus, kui ei osata samal ajal mõelda erutavatele asjadele. 

Fantaasiates võid kogeda mida iganes ega pea seda kellegagi jagama. Fantaasiad ei muutu reaalsuseks, ükskõik, kui erutavad, veidrad, omapärased, põnevad ja uskumatud need on. Sinu fantaasiad ei ole ohtlikud ega kahjulikud, sest need on sinu ettekujutuse vili, mitte reaalsus. 

Eneserahuldamiseks võib meeleolu luua näiteks muusika, massaaž, vann või tantsimine. Erutuma võid õppida iseendaga tutvust tehes. Abiks võib olla erootiline kirjandus või film. Ka vaagnapõhja lihaste leidmine, äratundmine ja treenimine võivad olla vägagi erutavad kogemused.

Naudi ennast!

Masturbeerimisega on seotud palju eelarvamusi ja väiteid. Räägime siinkohal mõnedest. Osad neist vastavad tõele, osad ei. Loe, siis tead.

  • Masturbatsioon on armatsemine armastatud inimesega.

Õige. See tähendab oma enda toreda ja tuttava keha hellitamist, silitamist, oma keha puudutamise nautimist, iseendasse süvenemist, hellemast hellemat rännakut oma keha kõige salajasematesse soppidesse.

  • See paistab välja.

Vale, ei paista. Mitte kellegi välimuse järgi ei saa öelda, kas ta on kunagi masturbeerinud või ei. Enamus on, aga see pole loomulikult kuidagiviisi kohustuslik.

  •  Ainult poisid masturbeerivad

  • Masturbeerimine on soovitatav viis oma seksuaalsusega tutvumiseks.

Õige. See on lausa suurepärane moodus. Nii õpitakse, mis tundub mõnus, millised fantaasiad mõjuvad erutavalt ja kuidas keha reageerib puudutustele. Eneserahuldamine aitab pingeid maandada ja õpetab tunnetama seksuaalset naudingut. See aitab kaasa seksuaalsuse arengule ja tõstab enesehinnangut ning aitab endaga heal jalal olla.

Aga on aegu, mil see tundub võõrastav ja paha. Siis ei maksa seda endale peale suruda, areng ja huvi on eri aegadel suunatud eri asjadele.

  •  Masturbeerimisel ei tohi kasutada muid abivahendeid peale käe.

Vale! Sobivalt jalgevahele suunatud soe dušš või mitmesugused enda vastu surutavad padjad või muud esemed on head. Samuti libestid ja kehakreemid. Ja kõik värisev ja vibreeriv. Selle jaoks on ju loodud lausa lai valik seksmänguasju sekspoodidesse!

Poiss võib masturbeerida ka kondoomi kasutades: nii õpitakse endale võimalikult suurt naudingut valmistama, kasutades ühtlasi seda olulist kaitsevahendit. Ka linad ei määrdu. Ja nii saad kummimeistriks!

VEEL OLETUSI

  • Masturbeerimine on patt.

Piibli järgi ei ole, ainult Oonan tegi pattu, sest oli katkestatud suguühtes. Ja see ongi ohtlik nii soovimatu raseduse kui haigestumisriskide tõttu. Looja on andnud meile kõigile seksuaalsuse ja nautimisvõime ning turvalise mooduse oma seksuaalsust teostada.

  • Masturbeerimine on ainult noorte, süütute ja vallaliste asi.

Jamajutt. Seda võib teha ükskõik kes ja mistahes vanuses. Olenemata sellest, milliseid muid seksuaalseid tegevusi tehakse. See ei ole ebanormaalne, isegi kui ollakse suhtes.

  • Masturbeerimine tekitab haiglasi mõtteid.

Vale. Seksuaalfantaasiad kuuluvad masturbeerimise juurde selle olulise osana. Need fantaasiad on sageli seotud mitmesuguste situatsioonide ja uskumatute sündmuste või alasti kehade ja seksuaalsete toimingutega.

Ei ole olemas õigeid või valesid fantaasiaid. Need ei muutu reaalsuseks ega kinnisideedeks ega saa kellelegi haiget teha, isegi kui need on kummalised või neis esineb isikuid, kellega me tegelikult kunagi seksida ei tahaks. Neist ei pea kellelgi rääkima, need on igaühe oma saladused ja muutuvad tavaliselt koos vanusega. Ja see, kes oskab oma tundeid maandada mõtetes, ei pea seda tegema tegudes.

  • Masturbeerimine on ohtlik.

Vale. Eneserahuldamine ei ole mingil moel ohtlik. See ei kahjusta mingil moel suguorganite arengut, seisukorda, kuju, suurust ega ülejäänud keha. Sageli maandab see pingeid kehas, leevendab isegi menstruatsioonivalusid ja lõõgastab.

Nagu igasuguse seksuaalse suhtlemise puhul, on ka siin oluline korralik intiimhügieen: enne ja pärast tuleb pesta käsi, häbeme pesemisel tuleb siiski vältida seepi.

  • Masturbeerimine vähendab seksuaalset naudingut paarisuhtes.

Vastupidi. Kui sa tead, mis sinu kehale meeldib, on sul paremad võimalused õpetada seda ka oma partnerile ja õppida ise omakorda tundma, mis erutab ja stimuleerib sinu partnerit.