Hea nõu

ÄRA UNUSTA JUUA! 11 põhjust, miks vajad hädasti vett 

Ohtuleht.ee, 22. aprill 2019, 11:37
Veejoomine võtab väsimuse ja annab erksust.Foto: Vida Press
Kui kõht on tühi või pea valutab, proovi esmaabiks klaas või paar vett. Nii mõnegi tervisehäda taga on hoopis vedelikupuudus. Siin on 11 põhjust, miks on kasulik juua vett.

1. Paraneb füüsiline võimekus

Kui teed trenni, on väga oluline juua ka piisavalt vett, sest vedelikupuudusega  langeb füüsiline võimekus.

Foto: Pexels

2. Aitab peavalu vastu 

Kui pea valutab, joo vett, sest peavalu võib tekkida vedelikupuudusest. Kui tundub, et sa ei saa läbi ilma tabletita, joo peale rohkelt vett. Mõned valuvaigistid ärritavad mao limaskesta ja peavalu võib muutuda hoopis kõhuvaluks. 

Foto: Pexels

3. Aitab pohmelli vastu

Ka pohmelli üks põhjuseid on vedelikupuudus, seega pole vaja kindlasti tablette otsida, vaid joo rohkelt vett. Joo vett juba alkoholitarvitamise vahele, enne magamaminekut ja kohe hommikul.

Foto: Pexels

4. Oled tervem

5. Hoiab näljatunde eemal

Kui sulle tundub, et tahaksid süüa, proovi kõigepealt hoopis juua. See aitab sageli hoida näljatunnet eemal kuni järgmise toidukorrani.

Foto: Pexels

6. Aitab pikkadel lennureisidel

Pikkadel lennureisidel on inimene sageli väsinud ja jalad valutavad. Ka lennuki kuiv õhk justkui imeb kehast vedelikku välja, mistõttu tekib vedelikupuudus.Joo vett nii enne lendu kui lennu ajal – umbes klaas ühe stunnis. Kuna joomine sunnib ka sagedamini vetsus käima, saad oma jalgu liigutada. Väldi kofeiini ja alkoholi.

7. Kasulik soolestikule

Vesi aitab soolestikul paremini toimida. .

8. Kaunimad juuksed ja nahk

Veejoomine on nahale vaata et kasulikumgi kui kreemid ja emulsioonid, mida määrid nahale. Vedelik hoiab naharakud noorena.

Foto: Pexels

9. Annab erksust

Väsimuse põhjus on sageli vedelikupuudus, mis raskendab keskendumisvõimet ja koordinatsiooni ning vähendab reaktsioonikiirust. Kui tunned end apaatsena ega suuda keskenduda, joo esmaabiks klaas või paar vett. Sellest on abi, kui väsimuse põhjus pole just unepuudus.

10. Kaunid lihased.

;