Inimene ei peaks häbenema ega tundma süüd, kui talle pakub rahuldust just e-seks.Foto: Vida Press
Ohtuleht.ee 31. juuli 2021 13:00
Rikast seksielu võib elada ka arvutiekraani ees, kinnitavad Soome seksieksperdid Yle uudisteportaalis. Nende arvates pole seda vaja üldse häbeneda – mõnel eluperioodil võibki sobida paremini e-seksuaalsus ehk seks, kus pole  kehalist kontakti teise inimesega. 

Ühiskondlikud normid näevad ette, et seksiks peab olema kindlasti ka paariline. E-seksuaalsus aga tähendab, et inimene kogeb seksi ilma vahetu kehalise kontaktita. See võib olla näiteks erootiliste sõnumite vahetamine, veebikaameraseks, porno vaatamine või kohtingulehtedel surfamine.

Soome kliiniline seksuoloog Tiina Vilponen peab e-seksuaalsust väga kasulikuks vahendiks, et ennast tundma õppida. Tema arvates on igal inimesel oma viis seksuaalsust kogeda, seda ei tohi hukka mõista. Seksuaalsus muutub elu jooksul ja võib juhtuda, et teatud eluperioodil või -hetkel sobib just e-seks. See ei tähenda, et nii peaks see elu lõpuni nii jääma.

Hea, kui inimene teadvustab, mida ta teeb ja naudib seda. E-seksuaalsus on hea näide, kui mitmekesine võib seksuaalsus olla.

Inimene ei peaks häbenema ega tundma süüd, kui talle pakub rahuldust just e-seks. Probleemiks muutub see seksuoloogi arvates alles siis, kui inimene soovib luua ka teistsuguseid inimsuhteid, kuid mingil põhjusel see ei õnnestu.