Hea nõu

HIINA MEDITSIIN ALLERGIAST: oluline on vältida neid aineid ja toitusid! 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 31. mai 2020 13:00
Hiina meditsiinis on allergia seotud yin- ja yang-energia tasakaalutusega.Foto: Vida Press
Allergia on tänapäeval suur probleem, eriti kevaditi. Hiina meditsiinis on allergia seotud yin- ja yang-energia tasakaalutusega, kirjutatakse Tervise Alkeemia blogis.  Ka raviks on oluline leida tasakaal Lääne ja Hiina meditsiini vahel.

 Allergia on keha reaktsioon välisele ja alati seotud immuunsusega. Tavaliselt on see põletikuline reaktsioon, nt naha punetus, lööbed, sügelus. Eestis esineb sageli heinapalavikku ehk õietolmuallergiat ehk pollinoosi, mille sümptomiteks on vesine nohu, sügelevad või punased silmad, aevastamine, astma. Lisaks välistele sümptomitele on ka sisemised reaktsioonid, nt toidule. Tavaliselt reageerib meist igaüks millelegi, aga enamasti ei tunne me midagi ja sümptomeid ei teki. Vahel, kui reaktsioon on tugevam, võime tunda väsimust, puhitust, peavalu või emotsionaalset kõikumist. Järgmine tase on allergiline reaktsioon, kõige tugevam reaktsioon on šokk.

Foto: Pexels

Hiina meditsiini järgi on allergia energeetiliste tasemete tasakaalutus. Tasakaalu saavutamiseks kasutatakse kevadiste allergiate puhul haput ja mõru maitset (taimed, toidud, joogid).

 Millest tuleb loobuda?

Allergiate korral tuleb kindlasti pöörduda arsti poole, et leida sobiv ravi. Selle kõrval saab ennast toetada tolmu ja keemiliste lõhnaainete vältimisega ning sobiva toiduga.

Foto: Pexels
Foto: Pexels

 Kuidas Hiina meditsiin soovitab keha puhastada ja mida edasi teha,  loe SIIT.

Samal teemal

29.08.2021
AI, MESILANE NÕELAS! 8 võtet, mis toovad kiirelt leevendust
25.07.2021
TUGEVDA TERVIST KASULIKE BAKTERITEGA! Probiootikume leiad ka aiast ja neist toitudest
05.07.2021
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: suvel söö gillitud liha asemel hoopis neid toite!
21.06.2021
HIINA MEDITSIIN SUVEST: nii parandad mineviku haavu, et leida rõõm ja armastus!