Hea nõu

HIINA MEDITSIIN ALLERGIAST: oluline on vältida neid aineid ja toitusid! 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 31. mai 2020 13:00
Hiina meditsiinis on allergia seotud yin- ja yang-energia tasakaalutusega.Foto: Vida Press
Allergia on tänapäeval suur probleem, eriti kevaditi. Hiina meditsiinis on allergia seotud yin- ja yang-energia tasakaalutusega, kirjutatakse Tervise Alkeemia blogis.  Ka raviks on oluline leida tasakaal Lääne ja Hiina meditsiini vahel.

 Allergia on keha reaktsioon välisele ja alati seotud immuunsusega. Tavaliselt on see põletikuline reaktsioon, nt naha punetus, lööbed, sügelus. Eestis esineb sageli heinapalavikku ehk õietolmuallergiat ehk pollinoosi, mille sümptomiteks on vesine nohu, sügelevad või punased silmad, aevastamine, astma. Lisaks välistele sümptomitele on ka sisemised reaktsioonid, nt toidule. Tavaliselt reageerib meist igaüks millelegi, aga enamasti ei tunne me midagi ja sümptomeid ei teki. Vahel, kui reaktsioon on tugevam, võime tunda väsimust, puhitust, peavalu või emotsionaalset kõikumist. Järgmine tase on allergiline reaktsioon, kõige tugevam reaktsioon on šokk.

Foto: Pexels

Hiina meditsiini järgi on allergia energeetiliste tasemete tasakaalutus. Tasakaalu saavutamiseks kasutatakse kevadiste allergiate puhul haput ja mõru maitset (taimed, toidud, joogid).

 Millest tuleb loobuda?

Allergiate korral tuleb kindlasti pöörduda arsti poole, et leida sobiv ravi. Selle kõrval saab ennast toetada tolmu ja keemiliste lõhnaainete vältimisega ning sobiva toiduga.

Foto: Pexels
Foto: Pexels

 Kuidas Hiina meditsiin soovitab keha puhastada ja mida edasi teha,  loe SIIT.

Samal teemal

01.03.2021
PEA KÄIB HULLULT RINGI: enamasti veab alt üks väike elund
02.01.2021
HIINA MEDITSIIN EMOTSIOONIDEST: nii mõjutavad tervist muretsemine ja viha
11.10.2020
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: sügisel turguta immuunsust selle ülimalt lihtsa tegevusega!
15.09.2020
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: immuunsuse tugevdamiseks toeta neid kolme organit