Hea nõu

TEE OMA SÜDAMELE RÕÕMU! Need on neli kõige olulisemat valikut 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 27. aprill 2021 06:00
Kuula abikaasat! See aitab püsida tervem.Foto: Vida Press
Kas tunned kõige suuremaid riske, mis ohustavad südant? Tee oma südamele rõõmu, arvestades nende nelja olulise asjaga!

Toitumine

Väga oluline on vältida ülekaalu, sest ülekaal soodustab haigestumist kõrgvererõhutõppe ja 2. tüübi diabeeti. Söö toitusid, mis kaitsevad veresooni. Kasulikud on taimsed õlid ja kala. Seevasti kahjulik on näiteks rasvane liha.

Ja ära peta ennast! Väga kerge on kujutada ette, et ülekaal polegi nii suur ja vererõhk polegi nii kõrge. Usu seda, mida näitavad numbrid!

Foto: Pexels

Puhkus

Leia piisavalt aega, et taastuda tööst ja muudest pingetest. Tööstress, aga ka elumured mõjutavad südant. Tugevat stressi peetakse organismile sama koormavaks kui rasket kehalist pingutust. Krooniline stress tõstab vererõhku. Ära näpista töötegemiseks aega ööunest!

Foto: Pexels

Liikumine

Korrapärane liikumine, mis tõstab pulsisagedust, tugevdab südant ja aitab vältida ülekaalu. See mõjub hästi hingamiselunditele, südamele ja vereringele ning aitab kulutada toidust saadud energiat.

Täiskasvanutele soovitatakse mõõdukat kehalist koormust vähemalt 150 minutit nädalas. Paar korda nädalas võiks teha ka lihastrenni. Kuid tunneta oma piire. Kõiki väljakutseid pole vaja vastu võtta!

Suhted

Öeldakse, et üksindus teeb haigeks. See ei ole liialdus. Uuringud näitavad, et üksikud inimesed surevad südamehaigustesse sagedamini kui need, kes elavad kellegagi koos. Otsi seltsi kas või harrastuste kaudu. Kuula arsti ja abikaasat!

Foto: Pexels

Alliakas: Me Naiset

Samal teemal

19.01.2022
RINNUS ON VALU? Südamearst: need on ohumärgid, millega tuleb minna kindlasti arsti juurde!
28.09.2021
KAS TEAD NEID OLULISI ARVE? Vaid nii õnnestub edukalt kaalu langetada
24.09.2021
RABAD KOGU AEG TÖÖD TEHA? Kolm tähtsat põhjust, miks on vaja ka diivanil vedeleda ja lakke vahtida!
21.09.2021
NII HAKKAB KAAL LANGEMA! 9 tarka otsust, mis panevad kalorid kiiremini põlema