Meeled

RAHA ON PIDEVALT PUUDU: need rumalad mõtted ei lase sul eluski rikkaks saada! (2)

Ohtuleht.ee, 21. september 2020 07:00
Rikkus ei tule ligi, kui oodatakse nn õiget aega, et mõtteid ja plaane hakata ellu viima, kuni ootamisest saab püsiv harjumusFoto: Vida Press
Miks mõned on rikkad, aga teised vaatamata kõige ikka vaesed?  Ameerika kirjanik Napoleon Hill arvab, et üks takistusi on vale mõtlemine, hirm vaesuse ees. Selline meeleseisund halvab mõtlemise, teeb maatasa tahtejõu ja meelitab ligi igat liiki katastroofe.

Tunne ära vaesusehirmu sümptomid, mis ei lase jõukusel tekkida!

Apaatia

Harilikult väljendub see edasipüüdlikkuse puudumises, valmiduses vaesusega leppida, vastuvaidlemata leppimises sellega, mida elu toob, vaimses ja kehalises laiskuses, initsiatiivi, kujutlusvõime, entusiasmi ja enesekontrolli puudumises.

Foto: Pexels

Otsustamatus

Komme lasta teistel enda eest mõelda. Äraootavale seisukohale jäämine.

Kahtlemine

Üldiselt väljendub see ettekäänete ja vabandustena, mille kaudu püütakse varjata, seletada või vabandada omaenda ebaõnnestumisi, mida mõnikord väljendatakse kadestamisena või kriitikaga nende suhtes, kellel läheb hästi.

Muretsemine

Harilikult väljendub teiste vigade nägemises, kalduvuses kulutada üle oma võimaluste, hoolimatusena oma väljanägemise suhtes, põrnitsemise ja halvakspanu väljendamisena; alkoholiga liialdamises, mõnikord uimastite kasutamises, närvilisuses, tasakaalutuses, kartlikkuses ja eneseusu puudumises.

Foto: Pexels

Harjumus otsida igas olukorras negatiivseid külgi, mõeldes ja rääkides võimalikust ebaõnnestumisest selle asemel, et keskenduda õnnestumisele. Teatakse kõiki viise, kuidas ebaõnnestuda, otsimata kunagi võimalusi neid vältida.

Oodatakse nn õiget aega, et mõtteid ja plaane hakata ellu viima, kuni ootamisest saab püsiv harjumus. Nende meenutamine, kes on ebaõnnestunud, unustades need, kel on hästi läinud. Klaas on alati pooltühi, mitte kunagi pooltäis. Pessimism, mis viib seedehäirete, kõhukinnisuse, autotoksikoosi, halva hingeõhu ja paha tujuni.

Foto: Pexels

Edasilükkamine

Harjumus lükata homsele seda, mis tulnuks ära teha juba eelmisel aastal. Ettekäänete ja vabanduste leidmine. See sümptom on tihedalt seotud liigse ettevaatlikkuse, kahtluse ja muretsemisega. Vastutuse võtmisest hoidumine, kui sellest hoiduda saab. Valmidus järele anda, selle asemel et vastu hakata. Allaandmine raskuste korral, selle asemel et neid kasutada võimalusena edasi liikuda. Eluga tehakse pennine tehing, selle asemel et nõuda majanduslikku heaolu, rikkust, vara, rahulolu ja õnne.

Foto: Pexels

Kaalutakse ja kavandatakse, mida peale hakatakse, kui ebaõnnestutakse, selle asemel et põletada kõik sillad ja teha taandumine võimatuks. Väsimus ja täielik eneseusu puudumine, selge eesmärgi, enesevalitsuse, initsiatiivi, entusiasmi, ambitsioonide, loogilise arutlusvõime puudumine.

Foto: Pexels

Vaesuse eeldamine selle asemel, et nõuda rikkust. Liitutakse nendega, kes lepivad vaesusega, selle asemel et otsida nende seltsi, kes nõuavad rikkusi ja saavadki.

Allikas: Napoleon Hill  "Mõtlemist muutes rikkaks"

Samal teemal

24.09.2021
RABAD KOGU AEG TÖÖD TEHA? Kolm tähtsat põhjust, miks on vaja ka diivanil vedeleda ja lakke vahtida!
23.08.2021
ÄRA KULUTA AEGA NEGATIIVSELE! Nii saad jagu ennasthävitavatest mõtetest
17.08.2021
ÄRA MÕJU IDIOODINA! Neli lauset, mida nutikas inimene tööl ei ütle
15.08.2021
KUIDAS ELADA ÕNNELIKUMALT? 13 elutõde, mida õppida kassilt