Keha

KAS JOOD MÕÕDUKALT? 9 väikest märki, et asi hakkab käest minema 

Ohtuleht.ee, 20. juuni 2020 15:00
Kas märkad, et igal fotol on sul alkoholiklaas käes?Foto: Pexels
Sõltuvus areneb aegamööda. Sageli me ei oska  esimesi ohumärke tähelegi panna või ei pea neid üldse tähtsaks. Võib-olla on mõni neist olukordadest sullegi tuttav?

1. Märkad, et su seltsielu käib joomise ümber

Tahad aega veeta pigem nendega, kellele meeldib juua. Aga võib-olla tahad hoopis üksi koju jooma jääda, selle asemel, et kellegagi koos välja minna.  Kodus joomisele leiad justkui õigustuse, näiteks et siis sa ei pea muretsema purjus peaga autojuhtimise pärast.

Foto: Pexels

2. Jood juba enne pidu

Hakkad võtma drinke juba enne pidu või sõpradega kokkusaamist.  Mõni toob põhjenduseks, et siis saab ennast odavamalt purju juua kui baaris. Kui märkad, et teed seda sageli, siis on küll midagi viltu.

3. Muretsed alkoholi lõppemise pärast

Hakkad üha sagedamini jälgima, kas alkoholi on kodus ikka piisavalt. Hakkad alkoholi igaks juhuks varuma. Kui näiteks tead, et järgmisel päeval on pood kinni, ostad juba ette igaks juhuks. 

Foto: Pexels

4. Sind ärritavad aeglased joojad

5. Pudelid hakkavad kogunema

Koju hakkab kogunema taarat. Samas ei taha sa poodi hiigelsuuri kotte taarat  viia, sest sul on piinlik. Sa ei julge panna pudeleid oma prügikasti, vaid sokutad need naabri omasse või mujale, kus prügikastid pole lukus.

Foto: Pexels

6. Kasutad jookide arvestamiseks nn alternatiivset matemaatikat

Kui lööd kokku, kui palju sa oled joonud, siis sa ei arvesta sisse näiteke jooke, mida jõid enne peole minemist, sest see oli ju mitu tundi tagasi. Aga kui tahad teada, kui palju oled tegelikult joonud, pead olema enda vastu aus.

Foto: Pexels

7. Sa hakkad hindama alkoholi erinevalt

Näiteks võid sa otsustada, et vein polegi nagu õige alkohol,  vaid hoopis viin. Hakkad joomiseks pidama vaid nn päris alkoholi joomist. Sa võid ka otsustada, et jood kangema kraami asemel lahjemat. Aga kui jood siis selle võrra rohkem, on tulemus sama.

Foto: Pexels

8. Oled ärritunud, kui keegi paneb korgi poolikule pudelile

Sa võid olla ka imestunud, kui keegi jätab klaasi lõpuni joomata, sest see on ju alkoholi raiskamine.

9. Klaas on kogu aeg käes

Kui vaatad fotosid, siis märkad, et sul on kogu aeg klaas käes. Sa võid hakata  märkama, et oled rohkem purjus kui teised, või näed, et olete kõik purjus.

Allikas: Psychologie Today

Samal teemal

20.12.2020
KÕHT ON PUNNIS? 11 soovitust, et kõhugaase tekiks vähem
13.06.2020
ALKOHOL MEELDIB AINA ENAM? Need neli eluhetke ajavad eriti kergesti jooma
24.05.2020
MISKI AJAB KOGU AEG PISSILE? Need on 11 tavalist või ohtlikku põhjust
30.05.2019
Peapiiskop Viilma alkoholiaktsiisist: kui maksuraha Lätti viimine aitab kaasa alkoholi tarbimise vähenemisele, võib seda pidada ausaks hinnaks