Et kaalust alla võtta, tuleb sageli jagu saada valedest mõttemallidest. Kas vihkad või häbened seda, mida näed peeglist? Nende tunnetega ei suuda sa muuta oma elustiili püsivalt tervislikuks. Sa pead mõtlema hoopis teistmoodi! Heida kõrvale ranged dieedireeglid ja suured sihid ning alusta hoopis sellest, kuidas parandada oma enesetunnet.
Esita endale kõigepealt mõned küsimused. Kes ma olen? Mida ma naudin? Missugust toitu ma tahan süüa? Mis teeb mind õnnelikuks? Kui inimene õpib ennast hindama ja armastama, teeb ta juba loomuomaselt endale kasulikke otsuseid ja paremaid valikuid.
Räägi endaga ilusti!
Psühholoogid teavad, et keel loob meelt. Mõjub ennasthävitavalt, kui mõtled kogu aeg, kui õudne sa välja näed või milline paksmagu sa oled. Tee endale positiivset ajupesu: mõtle enda kohta häid mõtteid ja kasuta ilusaid sõnu.
Puhka ja armasta
Lõõgastunud inimene mõtleb positiivsemalt, suhtub endasse paremini ja teeb enda jaoks paremaid otsuseid.
Leia tasakaal
Kaalu, missugused on sinu realistlikud võimalused. Näiteks stress või hormonaalsed muutused võivad mõjutada, kui palju sööd, liigud ja puhkad.
Vähenda ka muud peale söögi
Kas sulle tundub vahel, et kõike on justkui liiga palju: tööd, asju ja inimesi. Kaalu, millest saaksid loobuda – sel suvel, sel nädalal, sel aastal?
Loobumine vabastab hingelist jõudu enda eest hoolitsemiseks. Näiteks kiirel ajal ära loobu unest, vaid otsusta, et sel nädalal ma ei kokka.
Ära karda ebaõnnestumist
Üritame kogu aeg vältida vigu ja hoiduda ebaõnnestumast, tahame, et kõik õnnestuks esimese korraga. Kuid uue eluviisi omaksvõtmine võib tähendada ka eksimusi ja mitu korda proovimist.
Allikas: Me Naiset
8 KOMMENTAARI