Keha

ÄRA MÕTLE, ET OLED PAKS JA KOLE! Kindlaks kaalulangetuseks pead mõtlema hoopis nii! (8)

Ohtuleht.ee, 29. september 2020 13:09
Kui inimene õpib ennast hindama ja armastama, teeb ta juba loomuomaselt endale kasulikke otsuseid ja paremaid valikuid.Foto: Vida Press
Ole enda suhtes leplik ja heatahtlik, siis saavutad kaalulangetamises paremaid tulemusi kui ennast vihates. Tee endale positiivset ajupesu!

Et kaalust alla võtta, tuleb sageli jagu saada valedest mõttemallidest. Kas vihkad või häbened seda, mida näed peeglist? Nende tunnetega ei suuda sa muuta oma elustiili püsivalt tervislikuks. Sa pead mõtlema hoopis teistmoodi! Heida kõrvale ranged dieedireeglid ja suured sihid ning alusta hoopis sellest, kuidas parandada oma enesetunnet.

Foto: Pexels

Esita endale kõigepealt mõned küsimused. Kes ma olen? Mida ma naudin? Missugust toitu ma tahan süüa? Mis teeb mind õnnelikuks? Kui inimene õpib ennast hindama ja armastama, teeb ta juba loomuomaselt endale kasulikke otsuseid ja paremaid valikuid.

Räägi endaga ilusti!

Psühholoogid teavad, et keel loob meelt. Mõjub ennasthävitavalt, kui mõtled kogu aeg, kui õudne sa välja näed või milline paksmagu sa oled. Tee endale positiivset ajupesu: mõtle enda kohta häid mõtteid ja kasuta ilusaid sõnu.

Foto: Pexels

Puhka ja armasta

Lõõgastunud inimene mõtleb positiivsemalt, suhtub endasse paremini ja teeb enda jaoks paremaid otsuseid.

Leia tasakaal

Kaalu, missugused on sinu realistlikud võimalused. Näiteks stress või hormonaalsed muutused võivad mõjutada, kui palju sööd, liigud ja puhkad.

Foto: Pexels

Vähenda ka muud peale söögi

Kas sulle tundub vahel, et kõike on justkui liiga palju: tööd, asju ja inimesi. Kaalu, millest saaksid loobuda –  sel suvel, sel nädalal, sel aastal?

Loobumine vabastab hingelist jõudu enda eest hoolitsemiseks. Näiteks kiirel ajal ära loobu unest, vaid otsusta, et sel nädalal ma ei kokka.

Foto: Pexels

Ära karda ebaõnnestumist