Keha

TARTLASED ON HULLUNUD: kui rattaga ei sõida, siis oled luuser! (72)

Ohtuleht.ee, 10. juuni 2019, 10:38
 Asso Ladva
Sel nädalavahetusel avati Tartus rattalaenutus, mille nii suurt populaarsust ei osanud keegi vist ette ennustada. „Paksud ja peenikesed, noored ja vanad – kõik istusid ratta otsas. Oled kesklinnas või äärelinnas - igal tänaval vuras uus ratas,“ kirjeldab 44aastane Kaarel.

„Ma teadsin küll, et mingi rattaparkla Tartus avatakse, aga sellist pöörasust ma kodulinnas küll poleks oodanud. See nädalavahetus sõitsid ka kõik need, kes pole ratta seljas olnud aastakümneid – ma olen selles kindel,“kirjutab Kaarel.

„Annelinnas olevas parklas oli järjekord. Saate aru – järjekord jalgratastele! Pean tunnistama, et kõiki rattahulle nähes, käisin ise kah asja uurimas. Ma ei viitsinud passima jääda, aga muidu ju päris tore, kui rattalaenutus nüüd inimesed rohkem liikuma paneb. Kui see ikka jääb nii populaarseks. Nädalavahetusel oli küll inimestel suisa haiglane huvi. Jalakäijana tundsin end ratturite vahel luuserina“ tunnistab Kaarel.

„Isegi õhtul rõdule suitsule minnes märkasin, kuidas keskmisest kogukam paarike teel ratast uuris ja seda vaheldumisi proovis. Arglikult, aga võibolla oligi see nende jaoks esimene kord täiskasvanuna rattaga sõita. Uskumatu hullus see ikka,“ arvab Kaarel.

Samal teemal

5. juuni 2019, 14:24
ESMAKORDSELT MAAILMAS! Tartu raad katab kogu linna elektrirataste võrgustikuga

72 KOMMENTAARI

i
Ilmar 11. juuni 2019, 06:16
tahaks loota, et asi end õigustab. Esmamuljed on küll, et nende ratastega pigem chillitakse kui tehakse tarbesõite. Eriti suur küsimärk on ametnike vä...
(loe edasi)
m
Muix 10. juuni 2019, 23:04
Ei oleks uskunud, et asi nii menukaks kujuneb. Nägin ise, kuidas kaubamaja juures olevas laenutuspunktis oli umbes 10 inimest järjekorras ja nagu rata...
(loe edasi)
Loe kõiki (72)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee