Hea nõu

TURGUTA END TASSI TEEGA! Nurmenukk annab elujõudu ja aitab veel mitme häda korral 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 16. juuni 2019, 10:29
Nurmenukuteel on ka kerge rahustav mõju. Foto: Vida Press
Nurmenukutee maitseb niisama hästi, kuid see turgutab ka elujõudu, puhastab keha, annab hingerahu ning võtab vähemaks põletikku ja valu.

Nurmenukutee peletab väsimust, ajab palavikus olija higistama ning vaigistab külmetushaiguse köha, kirjutab portaal Kodus.ee. Kanavarvast peetakse tõhusaks organismi puhastajaks jääkainetest ning liigse vee väljutajaks kehast – sellega kahanevad tursed. Abi on leitud ka põiepõletiku vastu.

Kuldvõtmeteest ja -tinktuurist on abi saadud ka siis, kui närv on natuke must: sellel taimel on kergelt rahustav mõju, kuid mitte nii vägev kui näiteks veiste-südamerohul.

Nurmenukk ergutab maomahla teket, mistõttu peaks seedimine etemini edenema. Kui aga seedemahla on niigi liiast, võib järjest pikka aega kanavarbast abi otsimine tekitada kõrvetisi ja iiveldust. Seega: ikka parajal määral ja enesetunde järgi.

Foto: Pexels

Nii kange tee kui ka tõmmisega tupsutamine värskendab närtsinud nahka, aitab ära võtta selle punetust ja parandada pisikesi vigastusi. Juuretinktuur pooleks veega võtab aga ära väikese liigesevalu, kusjuures ühekordsest määrimisest pole abi – seda võiks teha iga päev paar-kolm korda ja nädal järjest. Umbes sama mõjuga on õie-lehetõmmis. Turgutav ja maitsev tuleb ka siirup. Kui tarvitame seda ainult mõne teelusikatäie päevas, siis mingit valge surma ohtu ei ole.

Samal teemal

12. oktoober 2020, 07:00
MIKS KÕHT VALUTAB? Nendel juhtudel ei tohi arsti juurde minekut edasi lükata!
12. oktoober 2020, 05:00
JUUKSED KUKUVAD PEAST? 7 õiget ja 5 vale uskumust juuste väljalangemisest
29. september 2020, 13:09
ÄRA MÕTLE, ET OLED PAKS JA KOLE! Kindlaks kaalulangetuseks pead mõtlema hoopis nii!
9. juuli 2020, 06:00
PANE SOOLESTIK PAREMINI TÖÖLE! Need viis reeglit hoiavad seedimise korras