Hea nõu

TURGUTA END TASSI TEEGA! Nurmenukk annab elujõudu ja aitab veel mitme häda korral 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 16. juuni 2019, 10:29
Nurmenukuteel on ka kerge rahustav mõju. Foto: Vida Press
Nurmenukutee maitseb niisama hästi, kuid see turgutab ka elujõudu, puhastab keha, annab hingerahu ning võtab vähemaks põletikku ja valu.

Nurmenukutee peletab väsimust, ajab palavikus olija higistama ning vaigistab külmetushaiguse köha, kirjutab portaal Kodus.ee. Kanavarvast peetakse tõhusaks organismi puhastajaks jääkainetest ning liigse vee väljutajaks kehast – sellega kahanevad tursed. Abi on leitud ka põiepõletiku vastu.

Kuldvõtmeteest ja -tinktuurist on abi saadud ka siis, kui närv on natuke must: sellel taimel on kergelt rahustav mõju, kuid mitte nii vägev kui näiteks veiste-südamerohul.

Nurmenukk ergutab maomahla teket, mistõttu peaks seedimine etemini edenema. Kui aga seedemahla on niigi liiast, võib järjest pikka aega kanavarbast abi otsimine tekitada kõrvetisi ja iiveldust. Seega: ikka parajal määral ja enesetunde järgi.

Foto: Pexels

Nii kange tee kui ka tõmmisega tupsutamine värskendab närtsinud nahka, aitab ära võtta selle punetust ja parandada pisikesi vigastusi. Juuretinktuur pooleks veega võtab aga ära väikese liigesevalu, kusjuures ühekordsest määrimisest pole abi – seda võiks teha iga päev paar-kolm korda ja nädal järjest. Umbes sama mõjuga on õie-lehetõmmis. Turgutav ja maitsev tuleb ka siirup. Kui tarvitame seda ainult mõne teelusikatäie päevas, siis mingit valge surma ohtu ei ole.

Samal teemal

25. september 2019, 06:00
KÕHT VALUTAB? Millal ei tohi arsti juurde minekut edasi lükata?
28. juuni 2019, 06:00
IMELISTE VÕIMETEGA SALVEI: aitab saja haiguse vastu, aga mõnele on ohtlik
23. juuni 2019, 10:00
PÕLETUSED, KÕHUHÄDAD, PUTUKAHAMMUSTUSED: nii leevendad neid ja teisi pühadeaegseid hädasid
21. juuni 2019, 12:47
NII EI LÄHE PÜHAD NÄSSU! Paki need 8 asja varakult apteegikotti!