Meeled

JAN UUSPÕLD ELUST ALKOHOOLIKUNA: alkoholismi pole võimalik ainult psühhiaatriaga ravida (30)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 18. juuni 2019 15:06
Vaimse tee leidmine oli Jan Uuspõllule lahendus, mis aitas alkoholismist võitu saada. Foto: Stanislav Moshkov
Jan Uuspõld on mitmest tervisehädast saanud võitu, kasutades nii klassikalist kui ka alternatiivmeditsiini abi. Talle meeldib mõelda, et on meditsiini järgimise poolest justkui keskteel – kuulab arste, kuid uurib ka teisi abistavaid variante.

Olles lapsena palju haige, hindab ta arstide abi kõrgelt, kuid teab ka, et meedikud pole jumalad. Ta on seda meelt, et põletikuga on targem antibiootikume võtta. “Tabletid on abiks enne, kui sa päriselt seesmiselt ära mädaned,” räägib Uuspõld Apotheka ajakirjas Naerata!

Samal teemal

Samas, krooniliste tervisemuredega tasub ka muid ennetavaid looduslikke ravimeid kasutada. “Mina arvan, et miksimine on tervise alus. Näiteks toitumise muutmine aitab väga sageli mingitele kroonilistele muredele jälile saada,” on Jan veendunud. “Kui mõne komponendi ära jätmine muudab kohe su elukvaliteeti paremaks, siis järelikult see sulle ei sobi. Selle mõistmiseks ei vaja me keegi arsti.”

Meditsiini võimaluste kombineerimises on Janil mitmeid kogemusi. “Ma olin aastaid alkohoolik. Alkoholismi pole võimalik ainult psühhiaatriaga ravida. Selleks, et ma päris terveks sain, oli vaja midagi veel juurde võtta. Psühhiaatria aitas küll palju, aga terveks see mind ei teinud. Filosoofia lisamine selle juurde ja vaimse tee leidmine on minu jaoks olnud lahendus,” räägib Jan.

Oma raviarstidelt on ta samuti kuulnud pidevat kinnitust, et ka meedikud on selle teooriaga nõus. “Maailmas ei ole palju neid, kes vaid teaduspõhise meditsiiniga sellest salakavalast haigusest lahti on saanud. Filosoofiad aitavad selliste raskete haiguste korral, mõtlemise viis viib kõrvade vahel olevad asjad tasakaalu ja alles siis on võimalik selg sirgu lüüa,” tõdab Jan.

Foto: Ilmar Saabas