See, kas ravi eest tasub haigekassa, sõltub hambumusanomaalia raskusastmest.Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 19. juuni 2019 11:34
Kas puseriti hambaid peab kindlasti korrigeerima? Kui hambumus jääb korrigeerimata, siis iseenesest ei juhtu inimese tervisega midagi, selgitas ERRi uudisteportaalis ortodontide seltsi juhatuse liige, TÜ Kliinikumi lastestomatoloogia osakonna arst-õppejõud Rita Nõmmela. 

"Mitte ükski inimene, ka mitte väga hullu hambumusega, selle kätte ära ei sure," tõdes ta. "Haigekassa on võtnud enda kanda kõigi selliste anomaaliate ravi, mis ei võimalda patsiendil ei toitu ära hammustada, mäluda ega üldse naeratada. Kõik ülejäänud on sellised asjad, mis on ka kõrvalekalle normist, aga nad võimaldavad neid kolme asja kindlasti."

See, kas ravi eest tasub haigekassa, sõltub hambumusanomaalia raskusastmest.

 Refereeritud artikli täistekst on ERRi uudisteportaalis.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Kahe lapse ema. 24. juuni 2019 06:19
Minu mõlemal lapsel on hambumusega haigekassa maksumuse alla minev diagnoos. Pole kunagi pidutsenud, ei tarbinud tilkagi alkot, pole iial suitsu isegi mitte proovinud. Samas lastel pole ühtegi auku olnud hammaste. Aga hambumusega on probleemid ja mõlemal lapsel sama diagnoos.
Dr. Toot 20. juuni 2019 13:47
Kuidas mõjutab hammaste areng üsas seda kuidas jäävhammaste hambumu kujuneb? Inimesel võivad olla super terved hambad aga ikkagi väga suured probleemid hambumusega ja vastupidi
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS