Hea nõu

JALAD HIGISTAVAD? Mis võtab haisu ära isegi kaheks nädalaks? 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 21. juuni 2019 08:22
Sokke tuleb vahetada tihti. Foto: Vida Press
Paljudele on suvel väga suur probleem higistavad jalad. Mure leevendamiseks soovitatakse kanda naturaalsest materjalist sokke ja neid võimalikult tihti vahetada, kuid alati sellest ei piisa. 

Jalgade higistamist leevendavaid ning higilõhnaga võitlevaid aerosoole ja kreeme soovitab Apotheka aptekeer Kerli Valge..

Lavilini jaladeodorantkreem kõrvaldab kuni 15 päevaks ebameeldiva higilõhna, hävitades higilõhna põhjustavaid baktereid, seejuures ei blokeeri poore ega pidurda organismi normaalset funktsiooni – higistamist.

Teine jalgadele mõeldud põnev vahend on Allpresan pedicare vahtkreem salvei ja tammekooreekstraktiga, mis vähendab higistamist ja tugevdab naha kaitsebarjääri.

Kiidetud on ka CCS jaladeodoranti, ja Ciccarelli jaladeodorant-puudrit.

Lisaks on higistamisprobleemiga hädas olevatele inimestele abiks ka Dermix Absolute Dry salvrätikud, mis aitavad vähendada higistamist kaenla all, kätel ja jalgadel kuni seitsmeks päevaks.

Pealekantavate vahendite kõrval küsitakse apteegist järjest enam higistamist vähendavaid kapsleid. Salveil põhinevad kapslid Nosweat mõjuvad seespidiselt ja reguleerivad higieritust kogu organismis, mitte ainult kehapinnal. Need sobivad seega eelkõige suurema higistamise korral, samuti näiteks klimakteeriumiga kaasneva, ülekaalust tingitud ning käte ja jalgade higistamise korral.

Samal teemal

08.04.2021
IMELIKUD TERVISEHÄDAD? 10 kõige tavalisemat asja, mida naised ei tea üleminekuaastatest
30.11.2020
NAISTEARST ANNAB NÕU: nii mööduvad üleminekuaastad kergemini!
25.06.2020
OLE KUUMALAINEKS VALMIS! 11 tervisehäda, mis varitsevad liigse palavusega
20.06.2020
HIGI VOOLAB OJADENA? 6 tõsist tervisehäda, mis võivad peituda liigse higistamise taga