Hea nõu

OOTAMATU TERVISEMURE? Jaanipäeval saab abi nendest valveapteekidest 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 21. juuni 2019 10:42
Foto: Vida Press
23.–24. juunil saab kergemate tervisehädade korral abi valveapteekidest. Ööpäev ringi avatud valveapteegid asuvad Tallinna kesklinnas Tõnismägi 5 ja Lasnamäel Vikerlase 19. Tartus saab abi ööapteegist, mis asub Ringtee 60a ja on avatud hommikul kella seitsmest üheteistkümneni õhtul.

Jaanipäeval, 24. juunil on suurem osa apteekidest suletud. Endiselt on ööpäev läbi avatud Tallinna linna kaks valveapteeki.

Samal teemal

Tõnismäe Südameapteegi juhataja Külli Teder soovitab ootamatu haigestumise leevendamiseks varuda koju nii külmetusvastaseid ravimeid kui kui ka allergiat leevendavaid vahendeid

Apteekri sõnul kipuvad pidulised sageli oma võimeid üle hindama, mis põhjustab väiksemaid traumasid ja põletusi. Abi saab apteekidest, kust leiab põletusevastased ravimeid, spreisid ja geele. Pühade ajal ei tohiks unustada ka päikesekaitsevahendeid.

 Möödunud aastate jaanipühad on näidanud, et pühade ajal on inimestel tavapärasest enam seedehäireid, mida põhjustab rohke rasvane toit ja alkohol. "Rohkem ostetakse ka pohmellivastaseid preparaate, valuvaigisteid, rasestumisvastaseid vahendeid, aga ka plaastreid ja antiseptikume,“ loetleb Südameapteegi proviisor ravimeid, mis on jaanipühade ajal eriti menukad.

Samal teemal

14.06.2021
KÕHT EI KÄI LÄBI? Nii elavdad soolte tööd ja saad leevendust kõhukinnisusele
23.05.2021
PÄÄSTA END POHMELLIST! Tee täna nii, et hoida ära homne õudne enesetunne!
23.05.2021
LÕPUTU LIHASÖÖMISE PIDU? Nende tarkustega hoiad seedimist ega pea ka järgmisel päeval põdema!
22.05.2021
SÜGELUS JA PUNNID ÕRNAS KOHAS? 4 tarka otsust, et bakterid ei hakkaks sooja ilmaga intiimpiirkonnas vohama