Meeled

HOIA SUU LUKUS! 7 teemat, millest mõistlik inimene tööl enda kohta ei räägi (1)

Ohtuleht.ee, 2. jaanuar 2021 07:00
Emotsionaalselt intelligentsed inimesed tajuvad, mida töö juures endast rääkida, mida mitte. Foto: Vida Press
Sul on raske töö juures häid suhteid luua, kui sa pole avatud, kuid valedest asjadest pajatamine võib karjääri nurjata. Emotsionaalselt intelligentsed inimese tajuvad, mida töö juures endast rääkida, mida mitte. 

Ameerika juhtimiskonsultant Travis Bradberry, kes on nõustanud mitmeid suurfirmasid, koostas nimekirja teemadest, millest tema arvates tasub tööl vaikida. Kindlasti pole vaja jutustada, mida teed magamistoas. Aga mis veel tasub enda teada jätta?

1. Poliitilised vaated

Poliitilised veendumused on seotud sügavalt inimese identiteediga. Kui oled kellegagi täiesti eri meelt, võib see muuta ka arvamust sinust. Teise inimese poliitiliste vaadete ründamine on üks solvavamaid asju ja võib viia kiiresti konfliktini. Vaevalt et keegi sinu pärast oma arvamusi muudab, küll aga  tehakse sinu kohta teatud järeldused.

Foto: Pexels

2. Et pead kedagi ebapädavaks

Samal teemal

Igas töökohas on vähem võimekaid inimesi ja küllap kõik teavad, kes need on. Kui sul puuduvad võimalused neid aidata või neist lahti saada, siis sa ei saavuta midagi, kui kõneled sellest avalikult. Pigem hakatakse sinust endast negatiivselt mõtlema.

3. Kui palju sa teenid

Võib-olla su vanematele meeldib teada, kui palju sa iga kuu taskusse pistad, kuid tööl tasub sellest vaikida. Väga raske on kõigile õiglaselt palka maksta ja palganumbri teadmine võib tekitada võrdlemist ja negatiivsust. Kui sinu palk on teada, hakatakse kõiki sinu tegevusi hindama selle järgi. Muidugi oleks põnev teada ka kolleegi palka, aga pärast seda ei vaata sa teda kunagi sama pilguga.

Foto: Julia Bogacheva

4. Et vihkad oma tööd

Viimane asi, mida keegi tööl kuulda tahab, on see, et keegi vihkab oma tööd. See näitab sind negatiivse inimesena, kes pole hea meeskonnamängija. Selline tõdemus viib ka teiste töömoraali alla. Ka ülemused panevad seda tähele ja küllap nad juba teavad, et on teisigi, kes tahaks sinu kohal töötada.

Foto: Pexels

5. Mida teed magamistoas

Olgu su seksielu äge või olematu – töö juures ei sobi sellest rääkida. Enamikule tundub see ebamugav, isegi solvavv. Selle piiri ületamine toob sulle halva kuulsuse.

Foto: Pexels

6. Et oled elus lollusi teinud

Minevik kõneleb sinust palju. Kui tegid kunagi rumalusi, siis inimesed ei pruugi uskuda, et oled nüüd end parandanud. Kolleegid võivad arvata, et sa ei tea endiselt, kuidas piiri pidada.

Paljud on saanud presidendiks hoolimata minevikupattudest. Aga kui sinu käsutuses pole oma suhtekorraldusmeeskonda, on targem mineviku metsikustest vaikida.

Foto: Pexels

7. Et otsid uut tööd

Kui räägid, et otsid tööd või oled lahkumas, ei raiska teised sinu peale enam aega. Võimalik, et leiad uue töö, aga räägi parem siis, kui oled selle juba leidnud. Muidu võid varsti töötu olla.

Allikas: Business Insider