Keha

KAS OLED ÜKS NENDEST? Uuring paljastas, et rohkem seksi saavad seda tüüpi inimesed (14)

Ohtuleht.ee, 17. jaanuar 2021 11:00
Rohkem seksi harrastavad mehed, kes lisaks ekstravertsusele on ka üle keskmise tundelisemad ja vaimselt stabiilsemad.Foto: Vida Press
Seksikordade arv nädalas sõltub elustiilist ja vanusest, kuid Austraalias tehtud uuring näitas, et kordade hulka mõjutab ka isiksusetüüp. Keskmisest enam seksivaid heteroseksuaalseid naisi ja mehi ühendab üks joon.

Läbi ajaloo on teatud isikuseomadused aidanud nii meestel kui naistel saavutada edu töös, spordis, kunstis, koguda ja säilitada resursse ning lõppkokkuvõttes aidanud ellu jääda.

Aga teadusel polnud täit kindlust, mis mõjutab kõige rohkem paarisuhet ja järglaste saamist ning kas mõned isiksuseomadused on inimesele siin kasulikud. Nüüd on teadlastel sellest parem arusaam. Austraalias läbi viidud uuringus võrreldi 1500 heteronaise ja 3000 heteromehe isiksuseomadusi ja seksikordade arvu.

Uurijad panid tähele, et rohkem seksivad ekstraverdid ehk väljapoole suunatud inimesed, nii naised kui mehed. Naiste juures ei täheldatud veel mingeid kindlaid omadusi, mis mõjutaksid seksikordade arvu, kuid meeste juures oli asi teine.

Foto: Pexels

Leiti, et rohkem seksi harrastavad mehed, kes lisaks ekstravertsusele on ka üle keskmise tundelisemad ja vaimselt stabiilsemad. Kusjuures meeste juures polnud oluline sõbralikkus ja altruism. Rohkelt seksi saavad mehed ei armasta teist inimest eriti kiita.

Kuid siin tuleb meeles pidada üht olulist asja: palju seksi ei tähenda tingimata head seksi. Või siis seda, et mõlemad naudivad. Kui seks jääb pelgalt sooritamiseks, pole see ilmselt eriti mõnus.

Allikas: Daily Science

Samal teemal

04.04.2021
SEKS EI PAKU PINGET: need ravimid võivad hävitada kire
28.02.2021
PAREMA ORGASMI NIMEL: 4 salajast harjutust vaagnapõhjalihastele
20.02.2021
KAS TUNNED VAGIINAT? 10 olulist seika, mida on vaja teada seksist ja vagiinast
16.01.2021
SEKSIPROFID ANNAVAD NÕU: need asjad on voodis kõige olulisemad!