Lapsed

Väike Alexander vajab ravile pääsemiseks heategijate abi (16)

Toimetas Triinu Laan, 10. juuli 2019, 08:54
Foto: Mait Jüriado
Rasket haigust põdev aasta ja viiekuune Alexander vajab terveks saamiseks luuüdi tüvirakkude siirdamist Inglismaal. Sõidu- ning eluasemekulud poole aasta pikkuse raviperioodi jooksul ulatuvad aga 8300 euroni, mistõttu palub pisipoisi pere ravile pääsemiseks abi headelt annetajatelt.

Alexander põeb rasket kaasasündinud immuunpuudulikkust X-liitelist Hüper-IgM sündroomi. Selle haiguse korral on lapse organism väga vastuvõtlik erinevatele haigustekitajatele, mistõttu vajab Alexander pidevat antikehade asendamist ja infektsioonide vastast ravi.  Vaatamata ravile on kaasasündinud immuunpuudulikkusega lapsed ohustatud erinevatest infektsioondest, mis võivad lühendada nii nende eluiga kui ka halvendada elukvaliteeti.

Inglismaal asuv Newcastle Lastehaigla Immunoloogiakeskuses on valmis väikesele Alexanderile luuüdi siirdama juba augustis. Siirdamise järgselt tuleb Inglismaal olla pool aastat. Eesti Haigekassa tasub küll Alexanderi ravikulud siirdamiskeskuses, kuid kõik sõidu- kui elamiskulud tuleb rasket haigust põdeva lapse perel endal tasuda.

TÜK Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves avaldab lootust, et fondi head annetajad tulevad perele appi ja heategijate toel pääseb pisike vapper Alexander ravile ning saab terveks. „Ei ole mõeldav, et haiget last kasvatavatel peredel on säästud, mis võimaldaksid katta tuhandetesse eurodesse ulatuvad raviga seotud sõidu- ja elamiskulud välismaal,“ lisas Ilves.

Alexanderil saab aidata terveks saada, tehes annetuse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole, märkides selgitusse “Alexander”:

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384