Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha, kui õlaliigestes on valu ja põlvekõhr kulunud? (10)

Viktor Vassiljev, 15. juuli 2019, 10:54
Foto: Viktor Vassiljev

Kahte head asja järjest vanajumal patusele rahvale ei anna. Oli jaanilaupäeval tükk head ilma, ja aitab, laulupeolised said korralikult kasta ja ega maavillane seelik märjast peast pole kerge kanda.

Aga eks ole ennegi laulu ja tantsu tehtud raskuste kiuste ja mis see oma ilm ära ei ole, kui saadi ka võõra võimu all hakkama. Laulame aga taeva puhtaks ja elu läheb edasi. Loodetavasti suuremate tervisehädadeta, kuigi kiirabil oli tegemist küll – nagu alati, kui kenake hulk rahvast koos. Vähemalt eestlased oskavad hulgakesi midagi toredat teha, prantslased näe tõmbavad kollased vestid selga ja keeravad kollektiivselt busse kummuli – on, mida meilt õppida. Aga eks ta ole, suures ilmas toimuvad suured asjad, kuid oma liigesevalu on ihule ligemal, miillest ka kiri:

"Olen 79aastane naine Järvamaalt. Selle aasta maikuus tundsin tugevat valu ja tuimust õlaliigestes. Perearsti soovitusel tegin füsioteraapias läbi magnetravi 10 korda, mis lõppes 6. juunil. 14 päeva olen võtnud valuvaigistit ja määrinud geeliga – ei aita. Eriti tugev valu on öösel. Mis mul viga on? Mis aitaks?"

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. august 2019, 07:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha sõlmega kilpnäärmes, soolatüügaste ja pahkluuvaluga?
27. juuli 2019, 12:17
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas kilpnäärme kasvajat peab jupikaupa lõikama ja kuidas elektromagnetlained meid mõjutavad?
25. juuli 2019, 11:16
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha peavalu ja podagraga?
18. juuli 2019, 11:37
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha liigse higistamise ja kilpnäärmel olevate sõlmede puhul?