Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha liigse higistamise ja kilpnäärmel olevate sõlmede puhul?  (1)

Viktor Vassiljev, 18. juuli 2019, 11:37
Foto: Teleleht

Vahepeal tegi kevad järsu põike justkui südasuvisesse aega, mitte küll kauaks, ja ongi hea, ei pidanud palavuse all kannatama. Sest kuidas keegi. Külma vastu aitab kasukas, aga kuumaga viskad riideid seljast kuni ihu paljas ja veel vähemaks võtta saab ainult kirurgi abiga.

Tänapäeval on rasva siirdamine kohast, kus seda palju, teise kohta, kus oleks justkui puudu, üsna lihtne protseduur. Keeruline on selleks raha leida. Aga et kergelt ülekaalus inimene palavust halvemini kannataks, see pole päris tõsi. Rasvakiht on suurepärane soojusisolaator, kaitseb nii külma kui kuuma eest. Kõhnal kõrendil on hoopis suurem võimalus saada päikesepiste.

Teine asi, et liigne kehakaal võib südame ära kurnata, siis paneb väiksemgi pingutus higistama-lõõtsutama. Aga ka siis, kui süda korras, on kolmkümmend lisakilo päikeselõõsas ringi tassida väga suur koormus. Isegi treenitud sportlasele. Mõni kannab iga päev iga ilmaga lausa viiskümmend liigset kilo kaasas, õhtul võtab veel voodissegi, ja midagi ei juhtu. Vaata ja imesta. Mina vajuks viiekümnekilose koti all üsna varsti kokku.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. september 2019, 07:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha valutava põlveõndla, polüartriidi ja seljavaluga?
20. august 2019, 12:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha osteohondroosi, Bakeri tsüsti, vöötohatise ja impetigoga?
6. august 2019, 06:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas helikobakter mõjutab närve ja mida teha kilpnäärmega, kui on veel palju haigusi?
1. august 2019, 07:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha sõlmega kilpnäärmes, soolatüügaste ja pahkluuvaluga?