Meeled

INIMESE PARIM TERAPEUT! 4 olulist asja, mida koer mõistab juba sinu näoilmest (3)

Ohtuleht.ee, 22. september 2020 06:00
Koeral on sünnipärane tarve mõista, mida sa tahad. Foto: Vida Press
Paljud koeraomanikud teavad, et koer mõistab hästi inimese tundeid  ja on parim terapeut. Koer saab juba sinu näost aru, kas sul süda valutab või mitte.

1. Koer näeb su näost, mida sa tahad

Tal on sünnipärane vajadus mõista, mida sa tahad. Sellepärast ta vaatabki kogu aeg sinu poole. Kui õhtul jalutades tuleb vastu inimene, keda sa kardad ja vaatad ebalevalt, tunneb ka koer end ohustatuna ja hakkab vastavalt käituma. Kui lähened võõrale naerusuiselt, matkib koer sind ja suhtub võõrasse paremini.

Foto: Pexels

2. Koer saab sinu näoilmest aru, kas oled rõõmus või kurb

Koer oskab sinu ilme järgi üllatavalt täpselt tõlgendada, kas oled kurb või rõõmus. Uurijate arvates on koer ainus loom, kes saab inimese meeleolust aru peaaegu sama hästi kui inimene ise.

Foto: Pexels

3. Silmside süvendab suhet

Silmside teeb õnnelikumaks nii omaniku kui koera.  Ja see pole arvamus, vaid teaduslik fakt! Kui inimesel ja koeral on tihe silmside, tõuseb mõlemal meeleolu parandava hormooni oksütotsiini tase. Seega tasub oma koerale sageli silma vaadata, sest nii süveneb teie kiindumus veelgi. Aga ei tohi unustada, et võõras koer võib pidada silmsidet ohuks. 

Foto: Pexels

Koer on sinusse nii kiindunud, et ta jälgib ka seda, kuidas sa vestled teiste inimestega. Koer mõistab, kui keegi räägib sinuga ebasõbralikult või suhtub sinusse külmalt. Koer mõistab isegi seda, kui teine inimene keeldub sind aitamast, näiteks ei aita sul moosipurki avada, kui sa ise ei jaksa.

Foto: Pexels

Allikas: Kodin Kuvalehti

Samal teemal

30.04.2021
KAS SUL ON JUBA KOER? Nii mõjutab koer südametervist ja isegi eluiga
20.03.2021
TOO KOER MAJJA! 8 olulist põhjust, miks koeraomanikud on teistest õnnelikumad ja tervemad
28.01.2021
MISKI EI PAKU ENAM HUVI? 5 kindlat märki, et oled teel läbipõlemiseni
03.01.2021
KUIDAS ELADA ÕNNELIKUMALT? 13 elutõde, mida õppida kassilt