Meeled

HEA AEG PAARISUHET PARANDADA: tee suvel neid asju iga päev mitu korda! 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 29. juuli 2019, 14:45
Keskendu partnerile. Vaata talle silma, naerata, puuduta, suudle.Foto: Vida Press
Suvi on vabaduse ja armastuse aeg. Päike paistab, on valge ja soe. Enne suve  tundub olevat kõik võimalik ja ootused on suured. Sageli ununeb, et paarisuhte korrashoidmine tähendab väikseid tegusid iga päev, mitte suuri tegusid korra aastas suvepuhkuse ajal.

Vahel pole ootustel seost reaalsusega – võib juhtuda, et partnerilt ja ja puhkuselt oodatakse rohkem, kui on võimalik. Uues suhtes ootab inimene kõike seda, mis tal enne puudu oli, loodatakse, et see viib mured ja ravib minevikuhaavad.  Vanas paarisuhtes soovitakse puhkuse ajal korda saada kõik see, mis 11 kuuga valesti tehti või tegemata jäeti, öeldi või ütlemata jäeti.

Kui kogu aasta ei räägitud teineteisega, ei juhtu imet ka suvel. Kes kogub aasta jooksul teemasid, mida peaks puhkuse ajal arutama, jõuab vaevalt seda ühe kuuga teha. Vahel tasub ka kaaluda, kas kogetust võiks hoopis lahti lasta, see andestada või unustada.

Foto: Pexels

Puhkus võib juba iseenesest  stressi tekitada, kui ootused on väga kõrged. Partreneritel  võivad olla ka eri ootused ja siis on pettumus suur, kui soovid ei täitu.

Siin on mõned asjad, mida tasub puhkuse ajal arvestada.

Räägi ja kuula

Arutage koos, mida arvate oma paarisuhtest. Ära oleta, mida teine mõtleb, vaid pea dialoogi. Räägi oma mõtetest ja jaksa kuulata ka partneri soove ja mõtteid. Unusta kritiseerimine, süüdistamine ja arvustamine.

Kui märkad, et suhtes on ebakindlust ja hirmu, võtke see kõneaineks ja otsige abi. Ehk vajate kõrvalpilku, et olukorraga hakkama saada?

Foto: Pexels

Kui tahad suhtesse muutusi, siis alusta väikeste sammudega. On teada, et heal on omandus lisanduda: naeratusel ja helladel puudutustel on komme lisanduda. Paarisuhe ei toimi, kui pole üldse ühist aega.

Kui riidlete, siis üritage olla võrdsed: et mõlemad saaks rääkida oma eelistustest. Halvustamine, alandamine, solvamine  ja vägivald ei ole  paarisuhte osa, vaid siis on vaja hoopis abi otsida.  Nõuandeid leiab netist, abi saab paariteraapiast või paarisuhtekursustelt.

Foto: Pexels

Seks on paarisuhte osa

Seks on iga paarisuhte osa. Paar teab ise, missugune seks sobib just neile. Seksikordade arvu peetakse sageli õnne mõõdupuuks, aga see arvamus on väär. Kui partnerite soovid on erinevad, ei lahenda seksile sundimine probleemi.

Seksis kehtib sama põhimõte nagu muus: vaid oma soovidest rääkides on võimalik saada seda, mida tahad. Kui sellega on probleeme, tasub otsida abi teraapiast.

Kiida kaaslast kas või väikeste õnnestumiste eest. Keskendu partnerile. Vaata talle silma, naerata, puuduta, suudle.

Foto: Pexels

Tee puhkusel neid asju mitu korda päevas:

  • vaata silma
  • naerata
  • puuduta
  • kallista
  • räägi oma soovidest
  • kuula teise soove
  • kiida ja innusta
  • seksige nii sageli või nii harva, kui see teile sobib.

Ja pea meeles, et kogu aeg ei pea olema tore!

Allikas: THL

Samal teemal

28. juuli 2020, 06:00
EI TAHA TÖÖLE MINNA? Need ametid tekitavad tõesti rohkem depressiooni
6. juuni 2020, 14:00
KAS JOOMINE LÕHUB SU SUHTEID? 10 ohumärki, et elu tüürib tõesti kriisi poole
4. jaanuar 2020, 15:00
LUGEJATE LEMMIK 2019 | HOIA HELLALT VAGIINAT! 3 asja, mida naine ei tohiks pärast seksi kunagi teha
29. detsember 2019, 10:00
LUGEJATE LEMMIK 2019 | KAS TEADSID? Mis juhtub vagiinaga, kui sa ei seksi?