Lapsed

ULATA ABIKÄSI! Väike poiss vajab elutähtsat köhimisaparaati (4)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 1. august 2019 12:55
Sander on sügavalt enneaegsena sündinud väike poiss, kellel osa neelatavast süljest satub kopsu ning tekivad kopsuinfektsioonid.Foto: Erakogu
Nelja-aastane Sander vajab heade inimeste abi elutähtsa köhimisaparaadi saamiseks. Aparaat aitaks vältida seda, et laps satub pidevalt raskete infektsioonide tõttu haiglasse.

Sander on sügavalt enneaegsena sündinud väike poiss, kes on läbi teinud ajuinfarkti ning kaasuvate probleemide tõttu on häiritud nii tema neelamis- kui köhimisrefleks, mistõttu osa neelatavast süljest satub kopsu ning tekivad kopsuinfektsioonid.

Samal teemal

Et pisipoisi elu ohtu ei satuks, peab ta väga tihti haiglas olema. Seda annaks Sanderi arstide sõnul vältida, kui lapsel oleks kodus köhimisaparaat. Ligi 6000 eurose aparaadi  soetamine käib sügava puudega lapse perele üle jõu.

Sandrile vajaliku köhimisaparaadi soetamine on viies kord, kus lastefondi head annetajad tulevad elutähtsa aparaadi ostul väikestele patsientidele appi.

“Suve alguses aitasid head annetajad muretseda köhimisaparaadi kaelast allapoole halvatud viieaastasele Marie-Heleenile, nüüd vajab abi Sander. Lastefond loodab väga, et elutähtsate seadmete ning tarvikute rahastamise osas kujundab riik kiiresti seisukoha ning hakkab neid kompenseerima. Ei saa jääda kestma olukord, kus raskelt haigete laste elu sõltub annetustest,” kommenteeris tekkinud olukorda TÜK Lastefondi strateegiajuht Siiri Ottender-Paasma.

„On oluline mõista, et haige lapse pere ei pea elutähtsa meditsiiniseadme ostuks laenu võtma või sattuma selle hankimisega majanduslikult kehva olukorda,“ lisas Ottender-Paasma, julgustades ühtlasi abi vajavaid peresid lastefondi poole pöörduma.

Väikesele Sandrile vajaliku elutähtsa aparaadi muretsemiseks on võimalik ulatada abikäsi, tehes annetus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole ja märkides selgitusse “Sander”:

 Swedbank IBAN EE682200221015828742

 SEB IBAN EE261010220014910011