Keha

PANE TÄHELE OHUMÄRKE: naiste infarkt võib olla ebatüüpiline ja salalik

Toimetas Sirje Maasikamäe, 13. jaanuar 2021 06:00

6 KOMMENTAARI

k
Kõik muu õige,/ 6. august 2019 15:01
välja arvatud karjuvalt vastuoluline soovitus süüa "vähese rasvasisaldusega toitu" (vt Ancel Keys). Kuhu jäävad või, kala- ja liharasv, oliivi-, linaseemne-, kanepi-, kookos-, makadaamia- jm tervislikud õlid? Korralikke rasvu TULEB süüa, et tervis korras püsiks - kuidas teisiti ette kujutada nt kasvõi rasvlahustuvate (nt A, B, K) vitamiinide omastamist? Kas autor ketokehadest ja ketoosist (nn keharasvade põletuseks) on midagi kuulnud?
v
vilmaku/ 2. august 2019 19:23
e
eevi/ 2. august 2019 11:48
aga arstiga suheldes peab sul raudne tervis olema.Kaks asja mis mind alati haigeks teevad on majaühistu koosolek ja perearstil käik.
v
Varjatud/ 2. august 2019 11:22
Varjatud sümptomid vahelduva eduga. Kui vaevused annavad tunda, siis arsti juurde ei pääse. Kui ükskord arsti juurde pääseb, pole sellel momendil vaevusi ja arstile pole midagi sellel ajal ette näidata. Haiglaravi võimalust ammugi enam pole, et kompleksed uuringud oleks võimalikud. Ja paljud räägivad, sisuliselt õigel ajal polegi abi võimalust.
m
Mitte arsti juurde pole vaja pääseda,/ 6. august 2019 15:08
vaid loomupäraselt elada: õigesti liikuda (vähem passida/istuda), süüa (mitte tooteid vaid toitu) ja mürgitustada - eriti kui nüüd, Eestiski on asjapulgad kvislingite või lihtsalt tobudena lubanud kasutada glüfosaati!
6
60+ naine/ 2. august 2019 10:09
Üks väga oluline riskitegur on stress. Seda tuleb ka kindlasti nimetada. Kahjuks pole stress paljudel juhtudel välditav. (Mida küll arstid lahkesti soovitavad.) Eriti näiteks kui oled korraga oma insuldijärgselt halvatud mehe ja täiskasvanud puudega lapse hooldaja. Olen infarkti läbi teinud. Seejuures olen madala vererõhuga, kerges alakaalus, ideaalse kolesterooli ja veresuhkruga, pole eluski suitsetanud ja alati sporti harrastanud.