Lapsed

MIKS TE EI RÄÄGI LASTELE OHTUDEST? Vaata pilte, kui õudseks võivad geellakk ja -küüned muuta nende käed! (1)

Ohtuleht.ee, 2. august 2019 12:02
Laste küüntele ei tohiks panna kunstmaterjali. Foto: Vida Press
Kas lastele võib panna geelküüsi ja teha geellakkimist? Siin on mõtlemisainet küünetehnikutele. Ilusalongi Lootos Facebooki-lehel kirjutatakse, et viimasel ajal on neilt abi otsinud mitmed küünekahjustustega noored, ja näha on ka hirmutavad pildid, mis on  juhtunud nende õrnade küüntega. 

Viimasel ajal on meie poole konsultatsiooni pöördunud mitmed noored vanuses 14–17, annab ilusalongi Lootos teada sotsiaalmeedias. Kõigil on sarnane mure, midagi on halvasti nende küüntega. Kõigil üks näitaja – küüntel on olnud kunstmaterjal ehk geelküüned, geellakk.

See halb, mis on olnud nende küüntega, on küünekahjustused - alates küünekihtide kergematest kahjustustest kuni küünte lahtilöömiseni.

Samal teemal

Selles vanuses inimorganism ei ole välja arenenud ja oma vastupanu tugevust saavutanud. Kõik, mis on kunst, kahjustab ja seda ALATI. Vahe on kahjustuse ulatuses. Pindmised ei ole hullud ja taastuvad, sügavamad ja ulatuslikumad kahjustused aga ei pruugigi taastuda.

Sellises vanuses lapse küüs on pehmem ja vigastused on kerged tekkima. Neile ei saa panna kunstmaterjali, isegi mitte siis, kui tegu on lühikese küünega.

Kõik, mis on kunst, nõuab hoolt ja kohtlemist, nagu tegu oleks väikse lemmikloomaga. Selleks ei ole valmis veel selles vanuses lapsed, kes naljaviluks puu otsa ronivad, koolis pallimänge mängivad ja üksteisega tänavatel tõuklevad. Nad jõuavad seda kõike teha tulevikus.

Tõsisemad küünekahjustused, mis selles vanuses tulevad ÜLIkergesti, ei pruugi taastuda. See tähendab seda, et tulevikus võib olla küüs kole, ebatasase pinnaga, lahtine, värvi muutnud jne, jne. Põhjus häbenemiseks terveks eluks.

Laste küüned on niivõrd õrnad, et piisab kergest müksust, survest pikale küünele, et see saaks kahjustatud. Ka kasvades muutub kunstküüne raskustasakaal, mis võib seda õrna küünt kahjustada.

Piltidel on näha ainult mõned võimalikud kahjustused allergiast kuni täieliku küüne mahatulekuni.

Laste küüned on nii õrnad, et need ei pruugigi kahjustustest täielikult taastuda. Foto: Erakogu

Ja nüüd, küünetehnikud, teile mõtlemisainet!

Mitte üks meie juurde tulnud noortest muredega klientidest ei olnud teadlikud võimalikest ohtudest nende küüntele selles eas. Miks te ei räägi? Miks te üldse nii noortele seda teenust pakute? Täiskasvanud kliente on ju küll. Jõua ainult ära teenindada. Raha ei haise, aga vot haiseb küll!!

Meie leiame, et see on puhas küünetehniku vastutus, kui ta paneb nii noorele kunstmaterjali külge, sest te teate ohte. Te peate teadma! Klient ei pea, aga teie peate neile seda rääkima. Seni kuni meil ei ole see keelatud, peaks see olema teie eetika küsimus teenuse osutamisest loobuda.