Hea nõu

GÜNEKOLOOG ANNAB NÕU: 7 asja, mida arsti juures käies pole põhjust häbeneda (7)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 18. november 2020 07:00
Kui sa arstile midagi rääkimata jätad, ei saa ta sind täiel määral aidata.Foto: Vida Press
Kas jätad vahel midagi günekoloogile rääkimata, sest tunned piinlikkust? Confido meditsiinikeskuse naistearst Ailen Aluri julgustab olema avameelne: naistearst ei kritiseeri sind, vaid tahab aidata. 

Dr Aluri toob välja seitse asja, mida pole naistearsti juures vaja häbeneda.

Naistearst Ailen Aluri.Foto: Erakogu

Seksuaalelu

Arst küsib sinult vastuvõtul palju küsimusi: mitu sekspartnerit on sul elus olnud? Kas sa kasutad alati kondoomi? Mitu seksuaalpartnerit sul on? Neile küsimustele ei ole õigeid või valesid vastuseid, seepärast vasta ausalt. Arst ei kritiseeri sind, ta soovib vaid aidata.

Karvane häbemepiirkond

Ära muretse – arsti sinu häbemepiirkonna karvakasv ei huvita, sest ta teab täpselt, et seal kasvavad karvad. Igal inimesel. Doktor keskendub sinu probleemile ja soovib sind aidata.

Veider lõhn, põletustunne või sügelus intiimpiirkonnas

Ära karda sellest rääkida, sest need annavad arstile olulist infot su intiimtervise kohta. Kui sa arstile midagi rääkimata jätad, ei saa ta sind täiel määral aidata.

Häbemepiirkonna välimus

Ühegi inimese välised suguelundid ei näe välja samasugused nagu kellegi teise oma – välised suguelundid erinevad üksteisest nagu sõrmejäljedki.

Probleemid voodis

Suguhaigused

Kui palud arstil mõne suguhaiguse testi teha, ei arva doktor, et oled lõtvade elukommetega. Pigem peab ta sind targaks patsiendiks, sest suguhaiguste suhtes peab end aeg-ajalt testima iga seksuaalselt aktiivne inimene.

Arsti vahetamine

Arsti juures, eriti kui kõne all on intiimtervise küsimused, peab inimene end mugavalt tundma ja tohtrit usaldama. Seepärast ära pelga arsti vahetada, kui sulle tundub, et selle arstiga sa head kontakti ei leidnud.

Samal teemal

17.01.2021
MURE NAISTEASJADEGA? 6 ohumärki, millal peaksid kindlasti günekoloogi juurde minema
18.12.2020
GÜNEKOLOOG EI JÕUA ÄRA IMESTADA: naistel on nii palju väärarvamusi oma alakeha kohta!
15.12.2020
NAINE, JÄLGI OMA TERVIST! Neid 8 märki ei tohi kindasti ignoreerida!
30.11.2020
NAISTEARST ANNAB NÕU: nii mööduvad üleminekuaastad kergemini!