Dieetidele järgneb sageli pettumus, et elu ei muutunudki paremaks.Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 8. aprill 2022 23:00
Kui tahad saada saledaks, söö vähem rasvast ja maiustusi – nii on meid alati õpetatud. Kuid kaalu alandamist mõjutab väga paljuski ka inimese psüühika. 

Homme võtan ennast kätte! Söön toitu, kust saan vähem kaloreid. Hakkan rohkem liikuma, et energiat kulutada. Tulemus sõltub puhtast matemaatikast: saan saledaks, sest söön vähem kui kulutan. Käkitegu!

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

eluaegne 5. november 2021 07:57
Kui umbes neljaaastaselt taipasin, et olen paksem kui teised, taipasn ka, et olen selle tõttu kaaslaste poolt süüdi mõistetud. Millegi eest, mille ma ise süüdi polnud. Vanemate geenid, pere söömistavad, mu kalduvus adipoossusele -- see oli nüüd mu taak, millega pidin siin õelas elus toime tulema. Olin kõigil "hammaste vahel", küll koolis, pioneerilaagris, hoovi lastel. Sain aru, et tuleb kõhnaks hakata, kui tahad õnnelik olla. Aga ei suutnud nälgida,, millest omakorda enesesüüdistuste jada. Oleks keegi mulle õrnas eas öelnud, et olen hea laps ka priskena, suunanud tasapisi õigesti sööma....
Türdukul, fotol, 5. jaanuar 2021 11:00
pole ju üldse midagi viga! Ta ise pakatab tervisest. Ja tore, igati täiuslik. Mina ei saa vist kunagi aru, miks kehakaal mõjutab inimese olemust? Peaasi, et ise rõõmus on.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS