Meeled

NII LÕPEB ÕNN! 7 nõmedat argist kommet, mis hävitavad suhte aeglaselt, aga kindlalt (6)

Ohtuleht.ee, 14. august 2020, 05:00
Foto: Pexels
Suhted lõpevad harva ühe asja pärast. Tavaliselt kisub suheb kiiva juba tükk aega ja seda on näha nii sõnadest kui tegudest. 

Paarisuhtes jagatakse üldiselt suurt osa oma elus. Sinna kuuluvad nii rõõmsad hetked, aga ka teineteise kurbuse ja hirmude mõistmine. Parimal juhul on kõik tasakaalus. See on võimalik, kui mõlemal on kindel soov koos olla – juhtugu mis tahes.

Kuid pikas paarisuhtes võib partner muutuda justkui iseenesestmõistetavaks Üks partneritest või mõlemad ei austa teineteist, näiteks mitte nii, nagu oma sõpru.

Austuse puudumine ja partneri iseenesestmõistetavaks pidamine on näha ka igapäevastes tegudes ja sõnades.

Siin on mõned asjad, mis viivad pikkamööda suhte sellisesse seisu, et kas üks partneritest või mõlemad ei taha enam koos elada.

Suhtlemine on kõige alus. Kui miski häirib, arutage seda ka partneriga. Kuid need jooned, mida kirjeldatakse allpool,  ei lisa õnne, vaid viivad abikaasasid teineteisest eemale.

Foto: Pexels

1. Kuulad, aga ei kuule

Mingil hetkel lõpetavad inimesed teineteise kuulamise, eriti siis, kui nad ei tahagi teist kuulata.  Kuula oma kaaslast ja näita ka välja, et sa kuulad – see on tähtis õnn osa.

2. Oma aega ei ole

Oma hetked ja iseseisvus on tähtsad. Igaüks vajab ka oma paika. Üks õnneliku suhte retsepte on see, et mõlemal on ka oma harrastused. Kui neid ei ole, võib suhe tunduda lämmatav. Jõib ka tunduda, et pole millestki rääkida.

3. Avalik solvamine

Kui räägid partneri tegemistest teistele, siis pane tähele, et sa ei teeks seda solvaval moel. Ka sotsiaalmeedias ei tohi partnerit alandada ja solvata. Samuti pole vaja postitada tema tegemistest.Sa võid mõelda, et tegid vaid nalja, kui kirjutad, et su kallim on halb kokk või maailma kõige ebaromantilisem inimene. Kuid võid temalt enne küsida, kuidas see talle tundub. Sa võid minna oma kommentaaridega liiga kaugele, ilma et sa seda ise tajuksid.

Foto: Pexels

4. Sunnid suhtlema oma sõpradega

On täiesti normaalne, et partner tunneb ka su sõpru, aga pea meeles, et ta ei valinud neid oma ellu. Ära sunni teda nendega suhtlema!

Miks mitte veeta aega eraldi ka oma sõpradega. Kui partner saab suhelda oma sõpradega, võib ta hakata tundma huvi ka sinu sõprade vastu.  

5. Süüdistamine

Paarsisuhtes ei tohi valada oma paha tuju teise peale.  Kaalu, kuidas saaksid paha tujuga ise toime tulla. Ära ütle teisele kunagi, et sinu pärast ma tunnen ennast nii. Sa vastutad ise oma tunnete eest. 

6. Liigne kriitika

Pikas paarisuhtes võidakse hakata teineteisele pidevalt midagi ette heitma.On väga lihtne teisele igasuguseid vigu nina alla hõõruma. Aga kui sa kogu aeg näägutad, hakkab ta sind vältima. Partner tunneb, et sul on kogu aeg ainult midagi negatiivset öelda. Muidugi peab rääkima asjadest, mis häirivada, aga  süüdistamine küll ei toimi. Vali kriitikale sobiv aeg ja koht.

7. Oletamine, selle asemel, et küsida

Jätkuv oletamine rääkimise asemel võib viia selleni, et paar ei suhtle enam omavahel tunnetets. Ja see on suhtele väga hävitav!

Allikas: Ilona

Samal teemal

19. august 2020, 06:00
VIIMANE AEG SUHTEID PARANDADA: tee suvel neid asju iga päev mitu korda!
24. veebruar 2020, 11:00
SEKSUAALTERAPEUT: noortel pole enam aega seksimiseks!
31. juuli 2019, 15:11
PUHKUS EES, LAHUTUS JÄREL? Siin on kümme nippi, et suvi ei saaks suhtele saatuslikuks!
31. juuli 2019, 12:57
ORGASMIPÄEV | Need 7 terviseseisundit tapavad kire ja rikuvad orgasmi