Uudised

Terviseamet ei näe perearstikonkursside luhtumises probleemi 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 9. august 2019 11:45
"See on pea liiva alla peitmine, kui me ütleme, et meil ei ole probleemi," ütleb perearstide seltsi juhataja Le Vallikivi.Foto: Andres Putting
Eestis on 786 perearstinimistut, millest 41-s on ajutine asendaja, sest uue perearsti leidmiseks välja kuulutatud konkursid pole andnud tulemust. 

Tänavu on luhtunud 26 perearstikonkursist 19 ehk vaid seitsmel juhul on leitud nimistule uus perearst, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Ma ei tea, kas seda saab nimetada probleemiks otseselt, sellepärast et paljudel juhtudel, kus meil on ajutine asendaja, on ta samaväärne perearst, kui et tal oleks nimistu - patsiendid saavad samaväärset abi. Meil ei ole puudu hetkel mitte ühtegi perearsti," rõhutab terviseameti tervishoiuteenuste osakonna õigusnõunik Agne Ojassaar.

"See on pea liiva alla peitmine, kui me ütleme, et meil ei ole probleemi," ütleb perearstide seltsi juhataja Le Vallikivi, lisades, et "tulekahju" on kustutatud juba viimased kümme aastat ehk lahendatud perearstide puudumist asendajate määramisega, mis aga pole jätkusuutlik.

Samal teemal

27.06.2021
KIHELUS JA ÄRRITUS? Nii leiad lahenduse intiimpiirkonna muredele
15.06.2021
JALAD HIGISTAVAD! Miks see nii on ja kuidas murest vabaneda?
03.05.2021
SÜDAMEARST ÕPETAB: millal ja kuidas on õige mõõta vererõhku
17.04.2021
LÄHEDANE JOOB? Nii vabaned kaassõltuvusest ja hakkad taas oma elu elama!