Uudised

Terviseamet ei näe perearstikonkursside luhtumises probleemi 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 9. august 2019, 11:45
"See on pea liiva alla peitmine, kui me ütleme, et meil ei ole probleemi," ütleb perearstide seltsi juhataja Le Vallikivi.Foto: Andres Putting
Eestis on 786 perearstinimistut, millest 41-s on ajutine asendaja, sest uue perearsti leidmiseks välja kuulutatud konkursid pole andnud tulemust. 

Tänavu on luhtunud 26 perearstikonkursist 19 ehk vaid seitsmel juhul on leitud nimistule uus perearst, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Ma ei tea, kas seda saab nimetada probleemiks otseselt, sellepärast et paljudel juhtudel, kus meil on ajutine asendaja, on ta samaväärne perearst, kui et tal oleks nimistu - patsiendid saavad samaväärset abi. Meil ei ole puudu hetkel mitte ühtegi perearsti," rõhutab terviseameti tervishoiuteenuste osakonna õigusnõunik Agne Ojassaar.

"See on pea liiva alla peitmine, kui me ütleme, et meil ei ole probleemi," ütleb perearstide seltsi juhataja Le Vallikivi, lisades, et "tulekahju" on kustutatud juba viimased kümme aastat ehk lahendatud perearstide puudumist asendajate määramisega, mis aga pole jätkusuutlik.

Samal teemal

28. detsember 2019, 13:00
LUGEJATE LEMMIK 2019 | SÜDAMEARST ÕPETAB: millal ja kuidas on õige mõõta vererõhku
8. august 2019, 07:00
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks kõht hakkas südameuuringul valutama? Kuidas mõjutab norskamine autojuhtimist?
8. august 2019, 06:00
KIHELUS JA ÄRRITUS? Nii leiad lahenduse intiimpiirkonna muredele
5. august 2019, 12:38
JALAD HIGISTAVAD! Miks see nii on ja kuidas murest vabaneda?