Keha

GÜNEKOLOOGID HOIATAVAD: vagiinat pole vaja aurutada! (5)

Ohtuleht.ee, 9. august 2019, 12:39
Vagiina aurutamisel tuleb istuda kuuma veega anuma kohal. Foto: Vida Press
Günekoloogid hoiatavad maailmas populaarsust koguva vagiina aurutamise protseduuri eest, mis pidavat ravima mitmeid naistehädasid. 62aastane Kanada naine proovis seda alternatiivravi ja põletas ennast hoopis ära, kirjutab BBC.

Naisel oli tupe allavaje ja ta lootis, et aurutamine aitab tal operatsiooni vältida. Vagiina aurutamisel tuleb istuda kuumaveeanuma kohal, kuhu on lisatud ravimtaimi. Kanada naisele soovitas protseduuri Hiina meditsiini arst. Naine istuski kuuma vee kohal kahel päeval ja vajas siis erakorralise meditsiini abi.

Seda ja teisigi intiimpiirkonna kohendamise protseduure pakutakse mõnedes ilusalongides ja spaades. Spaad reklaamivad V-aurutamist kui iidset Aasia ja Aafrika kommet. Protseduur, mida kutsutakse ka Yoni aurutamiseks, pidavat tegema tupele detox`i.

Spetsialistid panevad südamele, et selline protseduur on ohtlik ja pole meditsiinilist tõestust, et see oleks tervisele kasulik – see ei leevenda ka menstruatsioonivalusid ega paranda viljakust, nagu lubatakse.

Günekoloogide sõnul on müüt, et vagiina vajab erilist puhastamist ja hooldamist. Pesta võib ainult välissuguelundeid – neutraalse lõhnatu seebiga.

Tupes on häid baktereid, mis kaitsevad seda. Aurutamine võib rikkuda tupes bakterite tasakaalu ja pH-taseme ning põhjustada ärritust ja põletikke. Muidugi on ka oht õrna ala ära põletada.

Samal teemal

23. november 2019, 14:00
SEKS KULDSES EAS? Naudi mõnuga, aga arvesta nende 13 olulise seigaga!
18. august 2019, 13:00
KAS NAKKUSE VÕIB SAADA KA SAUNALAVALT? Naistearst selgitab, mida peaksid teadma suguhaigustest
14. august 2019, 07:00
NEED ALGAVAD VAREM, KUI ARVAD: 4 tunnust, et üleminekuaastad on juba hoos
8. august 2019, 06:00
KIHELUS JA ÄRRITUS? Nii leiad lahenduse intiimpiirkonna muredele