Keha

GÜNEKOLOOGID HOIATAVAD: vagiinat pole vaja aurutada! (5)

Ohtuleht.ee, 9. august 2019 12:39
Vagiina aurutamisel tuleb istuda kuuma veega anuma kohal. Foto: Vida Press
Günekoloogid hoiatavad maailmas populaarsust koguva vagiina aurutamise protseduuri eest, mis pidavat ravima mitmeid naistehädasid. 62aastane Kanada naine proovis seda alternatiivravi ja põletas ennast hoopis ära, kirjutab BBC.

Naisel oli tupe allavaje ja ta lootis, et aurutamine aitab tal operatsiooni vältida. Vagiina aurutamisel tuleb istuda kuumaveeanuma kohal, kuhu on lisatud ravimtaimi. Kanada naisele soovitas protseduuri Hiina meditsiini arst. Naine istuski kuuma vee kohal kahel päeval ja vajas siis erakorralise meditsiini abi.

Seda ja teisigi intiimpiirkonna kohendamise protseduure pakutakse mõnedes ilusalongides ja spaades. Spaad reklaamivad V-aurutamist kui iidset Aasia ja Aafrika kommet. Protseduur, mida kutsutakse ka Yoni aurutamiseks, pidavat tegema tupele detox`i.

Spetsialistid panevad südamele, et selline protseduur on ohtlik ja pole meditsiinilist tõestust, et see oleks tervisele kasulik – see ei leevenda ka menstruatsioonivalusid ega paranda viljakust, nagu lubatakse.

Günekoloogide sõnul on müüt, et vagiina vajab erilist puhastamist ja hooldamist. Pesta võib ainult välissuguelundeid – neutraalse lõhnatu seebiga.

Tupes on häid baktereid, mis kaitsevad seda. Aurutamine võib rikkuda tupes bakterite tasakaalu ja pH-taseme ning põhjustada ärritust ja põletikke. Muidugi on ka oht õrna ala ära põletada.

Samal teemal

19.10.2020
NEED ALGAVAD VAREM, KUI ARVAD: 4 tunnust, et üleminekuaastad on juba täies hoos!
18.10.2020
GÜNEKOLOOG ANNAB NÕU: 7 asja, mida arsti juures käies pole põhjust häbeneda
20.08.2020
NAKKUS SAUNALAVALT? Naistearst selgitab, mida peaksid teadma suguhaigustest
22.07.2020
SEKS KULDSES EAS? Naudi mõnuga, aga arvesta nende 13 olulise seigaga!