Meeled

MIKS SUVI AJAB PAARID LAHKU? Peamine põhjus peitub siin! (9)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 15. august 2019, 06:00
Lahutusemõtted on inimesel tavaliselt peas juba paar aastat enne seda, kui ta partnerile räägib.Foto: Vida Press
Inimesed kipuvad lahku minema suvel pärast puhkust. Kas puhkus ajab paaril närvid nii pingule, et see viib lõpuks lahku?

Seksuaalteraapiaga tegeleva Sexpo lahutuste spetsialisti ja terapeudi Marika Rosenborgi arvates pole põhiküsimus selles. Tema arvates peitub probleem pigem seigas, et meie elu on väga heitlik ja inimestel pole teisteisele argipäeval enam aega. Puhkuse ajal on aga aega oma suhe üle vaadata.

Teine põhjus on see, et puhkuse ajal ollakse perega rohkem koos ja siis pole pääsu ka suhet mõjutavatest probleemidest.

Terapeudi arvates pole ei suve ega jõulude süü, et inimesed kipuvad just siis lahku minema. On teada, et inimesed hakkavad lahutusest mõtlema keskmiselt kaks aastat enne seda, kui nad räägivad asjast partnerile.

Tavaliselt riieldakse proosaliste teemade pärast: laste kasvatuse, koristamise, seksi ja raha pärast. Kuid lõppkokkuvõttes on lahutuse põhjus ikkagi läheduse puudus. Selle kõrvalnähud, näiteks petmine, vaid kiirendavad otsust lahutada.

Foto: Pexels

Kas tuntud inimeste lahutused võivad samuti eeskuju anda? Terapeudi sõnul on inimestel komme end teistega võrrelda. Vahel on ju märgata lahutustebuumi näiteks ühes sõpruskonnas. Teiste lahutus võib süvendada soovi teha muutusi ka oma suhtes. Seega poleks väga imestada, kui suurt mõju avaldavad ka tuntud paaride lahutused. Aga samas on võimalik, et see aitab hoopis oma paarisuhtes probleeme vältida, kui kuuled, kuidas teistel läheb.

Foto: Pexels

Tasub analüüsida oma suhet. Paariteraapias räägitakse ka vajadusest paarisuhet uuendada. See inimene, kellega kunagi käima hakkasid, ei püsi samasugune aastast aastasse.

Terapeut pakub ka hea nipi, kuidas vältida puhkuseriidusid: pole vaja kohe esimesel päeval hakata arveid klaarima, kui midagi on jäänud häirima.

Allikas: Iltalehti

Samal teemal

31. juuli 2019, 15:11
PUHKUS EES, LAHUTUS JÄREL? Siin on kümme nippi, et suvi ei saaks suhtele saatuslikuks!
30. juuli 2019, 12:47
KAS SEE ON PARATAMATU? 4 peamist põhjust, miks paljud paarid lähevad lahku 40aastasena
5. juuli 2019, 14:49
PSÜHHOLOOG SOOVITAB: võta suvel aega, et tegeleda kuhjunud vaimsete probleemidega
27. juuni 2019, 11:59
SUVEL LÕPEVAD PALJUD SUHTED: need viis asja ajavad paarid kergesti lahku

9 KOMMENTAARI

h
Hillar 22. august 2019, 19:09
Enne ma ei uskunud, aga nüüd tean, et armastus võib kesta ka 20 aastat.
h
huu 21. august 2019, 07:36
asi ei saagi kesta, sest abielu peetakse armastuseks. Abielu tuleb võtta kui igapäevast elu kahe teineteisest hooliva ühes suunas vaatava inimese paarisrakendina, kes on osanud kunagi kohtudes tekkinud armumise vormida muinasjutuks, mis kestab perekonna nimel.
Loe kõiki (9)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee