Uudised

ELUOHTLIK VEDELIK: MMSiga autismi või vähi ravimine on sama nagu valgendi joomine (17)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 16. august 2019 11:01
USA toidu-ja ravimiamet hoiatab, et MMSi ja teiste sarnaste ainete tarvitamine on sama kui valgendi joomineFoto: Martin Ahven
USA toidu- ja ravimiamet (FDA) soovitab inimestel lõpetada MMSi ja teiste seda tüüpi „imerohtude“ tarvitamise ning hoiatab eluohtlike kõrvalmõjude eest, kirjutab CNN.

Veebis müüakse ainet mitme nime all: MMS, Miracle, Master Mineral Solution, Miracle Mineral Supplement jm. Lubadused on suured: aine pidavat ravima autismi, vähki, HIVi, hepatiiti, aknet ja teisigi kergemaid ja raskemaid tõbesid.

Samal teemal

USA toidu-ja ravimiamet hoiatab, et MMSi ja teiste sarnaste ainete tarvitamine on sama kui valgendi joomine: seda ei tohiks keegi kasutada ega anda ka lastele. Toidu- ja ravimiamet hoiatas selle eest esimest korda juba 2010. aastal.

MMS sisaldab naatriumkloritit – see on kemikaal, mida kasutatakse tööstuses pleegitamisel ja desinfitseerimisel. Kui inimene seda joob, võivad tagajärjed olla eluohtlikud. Aine võib tekitada ränka oksendamist ja kõhulahtisust, viia vererõhu ohtlikult madalale, kahjustada  maksa jm. Aine leiutas 1996.aastal  James Humble, kes lubas, et see tapab haigustekitajaid ja mürke. Kui need on kehast hävitatud, saab see õigesti toimida ja seeläbi ise terveneda.

Samal teemal

12.08.2019
ESOTEERIKUTE EDETABEL: MMSi müüjad tegid rekordtulemusi
04.06.2019
MMSi vestlusõhtu korraldajad keelavad meedial üritust kajastada ja ähvardavad tingimuste rikkumisel kopsaka trahviga
19.05.2019
MMS JÕUDIS AAFRIKASSE: USA pastor ravib Ugandas valgendi abil aidsi, vähki ja malaariat