Keha

NAISTEARST SELGITAB: kas suguhaiguse võib saada ka suudeldes või saunalavalt? 

Kaidi Reinart, 25. juuli 2020, 16:00
ALATI POLE TUNDA: Suguhaigus võib kulgeda ka ilma selgete tunnusteta. Foto: Vida Press

 „Kui intiimtervise probleemiga on vaja arsti juurde minna, siis pole vaja sellepärast põdeda ega end halvasti tunda,“ julgustab naistearst Ailen Aluri abi otsima. Seksi, ka sellest rääkimist ei pea tema arvates häbenema. Paraku käivad naudinguga mõnikord kaasas ka haigused.

Eestis on viimasel paarikümnel aastal haigestumine gonorröasse, süüfilisse ja teistesse suguhaigustesse küll märgatavalt vähenenud, kuid tõved on endiselt liikvel ja nendega peab arvestama. Kuid mõned müüdid ei pea paika. „Kindlasti peaks igaüks teadma olulist fakti – seksuaalsel teel levivad haigusetekitajad ehk teisisõnu suguhaiguste tekitajad on äärmiselt tundlikud välistingimuste suhtes, mistõttu suguhaigusesse ei ole võimalik nakatuda saunalaval, ühist tualetti kasutades või muul sellisel viisil,“ rõhutab Ida-Tallinna keskhaigla ja Confido meditsiinikeskuse naistearst Ailen Aluri. Bakterid ja viirused hävinevad kuivamisel või temperatuuri muutudes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. juuni 2020, 09:30
KEHA HAISEB VASTIKULT? 4 kahtlast lõhna, mida ei tohi tähelepanuta jätta
21. veebruar 2020, 06:00
Emakakaelavähi sõeluuringule jätavad pooled tulemata. GÜNEKOLOOG: kahetsusväärselt palju naisi jõuab arsti juurde juba haigena
12. veebruar 2020, 06:00
NAISTE KOGEMUSED MEESSOOST GÜNEKOLOOGIDEGA: jummel, seda kokutamist ja kohmetumist esimesed paar minutit!
9. veebruar 2020, 09:00
JÄLLE OHATIS! 11 müüti ja tõde, kuidas seda ravida