Keha

KUMMALISED IHAD: naine armus algul piimaautosse ja nüüd on paarisuhtes kaksiktornidega (12)

Ohtuleht.ee, 18. september 2019, 06:00
Seksuaalset erutust võib pakkuda isegi auto. Foto: Vida Press
Miks osa inimesi kiindub asjadesse nii tugevalt, et nad arvavad, et on nendega paarisuhtes? Soomlanna Anne armus lapsena piimaautosse ja väidab nüüd, et armastab palavalt kaksiktorne – ka selline seksuaalne sättumus on olemas, kuigi väga harva.

Viimastel päevadel on Soome meedias tekitanud tugevaid tundeid objektiseksuaalsuse teema. Yle dokumentaalis rääkis Seinäjoe naine Anne oma paarisuhtest Maailma Kaubanduskeskuse tornide ehk WTC-kaksiktornidega.

Samal teemal

Ta meenutas, et tundis esimest korda tugevat kiindumust erilistesse asjadesse juba seitsmeaastasena. Esimene kiindumusobjekt oli piimaauto. Annel oli algul raske oma tunnetega leppida ja ta kahtles, kas need on ikka õiged. Ta varjas oma seksuaalsust kaua ka pere eest ja isegi abiellus mehega.

Ta armus Maailma Kaubanduskeskuse kaksiktornidesse 17 aastat tagasi, kui ta oli 14aastane. Kaksitornid olid hävinud aasta enne seda terrorirünnakus. Algul tekitas see Annes vastakaid tundeid – kas ta saab hooneid armastada, kui neid enam pole. Ta võitles endaga pikalt. Lõpuks sai ta vastuoludest üle ja suhe algas 2013. aastal.

Naine väidab, et see suhe pakub talle sõprust, seltsi ja tuge. „Mul on nende lähedal hea olla, ma armastan neid torne," kõneles ta dokumentaalis.

Objektiseksuaalsus on tema arvates seksuaalne suundumus nagu iga teine, see pole haigus ega fetišism.

Kaksiktornide maketid on tal kaasas näiteks külas käies, saunas ja kalaretkel. Need on talle väga olulised. „On, mida puudutada. Meie suhe on seksuaalne, kuigi suhe ei põhine intiimsel läbikäimisel."

Annel on siiski diagnoositid seksuaalsuse häire. See tundub talle kummaline ja ta arvab, et kuna selline seksuaalsus on paljudele võõras, siis on vaja sellele diagnoos panna.

Anne peab siiski võimalikuks, et tal on tulevikus seksuaalsuhteid ka inimestega. Naine ootab inimestelt sallivust: ta arvab, et oleks tore minna kaksiktornidega ujuma, piknikule või kas või baari. Ta tahaks, et inimesed teaksid, et selline seksuaalsus on olemas. Keegi ei peaks seda häbenema ja igaüks peaks olema tema ise.

Erutada võivad ka elutud asjad

Objektiseksuaalsus on tänini tabuteema, sellest ei teata palju ega räägita avalikult. Nii nagu teisedki seksuaalvähemuste esindajad, kogevad ka need inimesed ebakindlust, häbi ja stressi. Nad varjavad oma seksuaalsust, kuna kardavad mõnitavaid kommentaare.

Seksuaalterapeut rõhutab, et seksuaalsus ei tähenda vaid konkreetset seksi – see tähendab ka erinevate aistingute ja tunnete kogemist.