Uudised

TEADLIKUD VALEDIAGNOOSID? Mõne perearsti nimistust on 60 protsenti puudega (11)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 18. september 2019 10:14
Puue garanteerib sotsialatoetused. Foto: Pexels
"Meie statistika ütleb, et Kagu-Eestis on tööealisest elanikkonnast umbes pooled vähenenud või puuduva töövõimega, veerand on neist puudega," toob sotsiaalkindlustusameti (SKA) teenuste osakonna juhataja Raivo Piiritalo ERRi uudisteportaalis esile Eesti kõige haigema maakonna statistika, mille puuetega inimeste osakaal on kaks korda suurem kui Eestis keskmiselt.

Piiritalo ei varja, et kahtlustab mitmeid perearste teadlikus valediagnooside määramises, et aidata oma patsientidel, kellest paljud tööl ei käi, saada sotsiaaltoetusi, mida vähenenud töövõime või puue garanteerib.

Samal teemal

"Kagu-Eestis ja Ida-Virumaal, kus inimesed elavad väga kitsastes oludes ja tegeldakse süsteemi valeandmete sisestamisega, nähakse seda sotsiaalabi või abitoetusena. Kuna toetused on mõeldud ikkagi puudega inimestele, on see raha valekasutus, mida sotsiaalkindlustusamet kindlasti lubada ei saa," ütleb Piiritalo.

"Ilmnesid teatud käitumismustrid, nagu näiteks see, et haigused ägenevad enne puude taotlemist, kuid vahepealsel ajal arstile pöördumiste ja ravivajadus puudub, täpsustavad uuringud diagnoositud haigustel puuduvad."

Refereeritud artikli täistekst ERRi uudisteportaalis

Samal teemal

31.11.2020
TUNNE ELUST RÕÕMU! Retsept, mis aitab elada tervena kas või 100aastaseks
16.08.2019
HAMBAD LAGUNEVAD: kui palju maksab tegelikult sinu lapse hambaravi?
13.08.2019
ÄRA MAGA UURINGUT MAHA! Jämesoolevähk ei anna kohe tunda
12.08.2019
VIDEO | Seljavigastusega pereisa loodab kalli eksperimentaalravi abil käima hakata