Uudised

TOETUS ARSTIDELE: Eesti Perearstide Selts saab 435 000 eurot peremeditsiini IT-lahenduste analüüsiks 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 19. september 2019, 13:51
Foto: Vida Press
Sotsiaalminister Tanel Kiik allkirjastas käskkirja, millega antakse Eesti Perearstide Seltsile viieks aastaks 435 000 eurot peremeditsiini tarkvaravajaduste analüüsiks.

Eesmärk on jõuda IT-lahendusteni, mis oleksid senisest kasutajasõbralikumad ja toetaks perearstide igapäevatööd.

Samal teemal

 „Selleks, et perearst ja tema meeskond saaksid teha tööd võimalikult hästi, peab töökeskkond ja arsti peamine töövahend – tema infosüsteem seda toetama,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik.

„Aastaks 2023 on kavas rajada üle Eesti uued kaasaegsed tervisekeskused, millega muutub oluliselt perearstide senine töökorraldus. Uus töökorraldus nõuab ka teistsuguseid ja kaasaegsemaid IT-lahendusi, mis toetaks senisest enam perearstide ja –õdede koostööd teiste spetsialistidega ning aitaks säästa arsti aega arstitöö jaoks.“

„Perearstid ja -õed on pikka aega oodanud riiklikku tuge selleks, et lahti mõtestada oma igapäevatöös kasutatavad IT-lahendused ning toetuse eraldamine on suur samm selles suunas edasi,“ ütles Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige, peremeditsiini IT-nõukogu aseesimees Andres Lasn.

„Eesti Perearstide Selts plaanib toetuse abil süstemaatiliselt analüüsida, mida täpselt esmatasandi tervishoiutöötajad ühelt tarkvaralt vajavad, et see toetaks patsiendikeskset, järjepidevat ja igakülgselt kättesaadavat perearstiabi osutamist.“

Peremeditsiini tarkvara analüüsi ja arendamist toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest aastatel 2019-2023 kokku 326 252 euroga, millele lisandub Eesti riigi kaasrahastus 108 750 eurot.