Sisuturundus

TULE TASUTA INFOTUNNILE: värske hambaimplantatsiooni tehnoloogia lubab uusi hambaid ööpäevaga! 

Happy Smile Hambaravi, 20. september 2019 16:34
Foto: Envato Elements
Hambaimplantatsiooni tehnoloogia on viimastel aastatel teinud suure hüppe. Meditsiinitehnoloogia on kahe-kolme kümnendi jooksul arenenud väga kiiresti, kuid kahjuks jõuab see areng Balti riikideni tunduvalt hiljem. Ka hambaravis lisandub pidevalt uusi lähenemisi, esteetiliselt paremaid materjale, kvaliteetseid biomaterjale, uusi meetodeid ning aparatuure.

Nüüd on meieni jõudnud ka tehnoloogia, mis on aktiivselt kasutusel Iisraelis ja Saksamaal. Tehnoloogiast räägib täpsemalt stomatoloogiakliiniku Happy Smile implantoloog Sergey Žžonov, kes on üle kahe aasta käinud nii Iisraelis kui ka Saksamaal uut meetodit õppimas.

Mida uus tehnoloogia endast kujutab?

See annab võimaluse saada fikseeritud protees ühe ööpäevaga. Proteesi fikseerimiseks piisab seejuures vaid neljast või kuuest (sõltuvalt patsiendist) implantaadist lõualuus. Kaks implantaati paigaldatakse kaldes lõualuu külgedesse – see aga annab võimaluse kasutada olemasolevat luumaterjali, säilitada alalõua närve ning paigaldada protees, vältides operatsiooni lisaluukoe kasvatamise näol. Seda ka siis, kui tegemist on luude artoofiaga. Ravi on klassikalise implantatsiooniga võrreldes kiirem ja leebem, nõuab vähem aega ning on soodsam.

Kas ajapikku hammaste kaotamine on loomulik?

Seedimisprotsessis on hammastel väga tähtis roll. Sellest, kui hästi toitu mälutakse, sõltub mao tervis ja töö. Statistilised andmed näitavad, et iga teine inimene pöördub pärast 35. eluaastat hambaarsti juurde proteesimise vajadusega. Varem või hiljem kaotab igaüks oma hambad. Põhjused võivad olla erinevad: traumad, haigused, halb hügieen. Taastamisega ei maksa aga venitada, sest see ei mõjuta ainult visuaalset muljet, vaid avaldab mõju ka seedimisele. Nagu öeldud, võib see mõjutada üldist tervist ja ka mao tööd. Hammaste puudumine muudab ka hambumust, mis omakorda mõjutab näo sümmeetriat. Hambumuse hilisem korrigeerimine on palju kulukam. Sellise olukorra vältimiseks on vaja õigel ajal hakata tegelema hammaste taastamisega – hammaste proteesimisega. Nüüdisaegsed proteesimismeetodid on tsemendiplommist ja metallist kroonist väga palju edasi liikunud.

Millised on eemaldatavate proteeside puudused?

Kui hammaste väljakukkumise tõttu tekib proteeside vajadus, on psühholoogiliselt raske selle mõttega harjuda, eriti kui jutt käib eemaldatavatest proteesidest. Nn täisprotees katab osaliselt suulage, mis tähendab, et maitsetaju halveneb. Toitu on raskem mäluda, ööseks on vaja protees eemaldada ja puhastada, hommikul aga uuesti suhu panna. Kinnitus pole alati kindel ning vahepeal võib protees nihkuda ja teha häält rääkimise või söömise ajal.

Millega peab implantaatide juures arvestama?

Klassikalise implantatsiooni korral – kus on tarvis teha mitu hammast või lausa kõik – kestab protsess alates poolest aastast ning tarvis on vähemalt viis arstivisiiti. Samal ajal peab patsient pool aastat (implantaatide paranemisaeg pärast operatsiooni, adaptatsioon, hammaste valmistamine laboratooriumis jne) elama hammasteta, sööma vedelat toitu, tundma rääkides ebamugavust, vältima naeratamist. Uue hambaimplantatsiooni tehnoloogiaga saab patsient tugevad hambad ööpäevaga. Üldjuhul valitakse just selline variant, kuna see on kiirem ja soodsam.

Patsiendi lugu: lapsed veensid mind konsultatsioonile minema!

1954. aastal sündinud Toomas otsustas aasta tagasi, kui ta abikaasa hakkas oma hammaste implanteerimisega tegelema, konsulteerida kahe arstiga ning panna kokku eelarve. Kuidas ta ka ei üritanud, oli tulemus sama – selleks, et katta üheksa hambakohta, oli vaja seitset implantaati, mille kogumaksumus oli 10 000 eurot. Lõpuks tuli välja, et oma luumaterjal polnud piisavalt tugev ja oli tarvis luu siirdamist. See pikendas aga protsessi ja lisas veelgi kulusid. Tänu tänapäevastele järelmaksu võimalustele võtsid nad selle siiski ette.

„Arvestades, et minu olukord oli kordades hullem kui mu abikaasal, ei tahtnud ma isegi mõelda, kui palju võib maksma minna minu hammaste parandamine. Juba enne, kui sain 30aastaseks, pandi mulle diagnoosiks paradontoos. Niisiis olen juba 15 aastat kasutanud eemaldatavat proteesi ja pea sama kaua seda vihanud. Siis aga rääkisid lapsed mulle uuest meetodist, kus üks rida hambaid võib maksma minna mitu korda vähem ning protsess ei kesta mitte aasta, vaid ööpäeva. Lapsed veensid mind piisavalt, et läksin konsultatsioonile. Praegu olen ma ainult 63-aastane ja sooviksin, et mul oleks mugav oma elu elada. See tähendab ka tugevaid ja kvaliteetseid hambaid.

UUE MEETODI EELISED:

- Ajasääst: tugevad hambad ööpäevaga tänu uuele tehnoloogiale ja kiirele taastumisele

- Maitsetaju säilimine: individuaalsed hambaproteesid jätavad suulae lahti

- Raske operatsiooni välistamine: pole tarvidust teha luumaterjali kasvatamise operatsiooni

- Mõõdukas hind: võrreldes klassikalise implantatsiooniga on meetod rahakotile sõbralikum

STATISTIKA: Maailma tervisorganisatsiooni (WHO) andmeil on peamine hambakaotuse põhjus periodontaal- ja suuhaigused. Hammaste täielik kaotus on levinud eakate hulgas. Ligi 30% inimestel vanuses 65–74 aastat ei ole enam loomulikke hambaid. 15–20% inimestest vanuses 35–44 aastat on avastatud igemehaigus, mis võib viia hammaste kaotuseni ning implantatsiooni ja proteesimise vajaduseni.

Tähelepanu, tegemist on meditsiiniteenusega ja enne ravi tuleb konsulteerida arstiga

Tule ka tasuta infotunnile. Vaata täpsemalt SIIT või helista numbril 689 8888!