Sisuturundus

TERVISLIKULT SÜGISESSE: raud ja magneesium turgutavad tervist ja kingivad elujõu! 

Salus Floradix, 8. oktoober 2019 12:04
Foto: Stanislav Moshkov
Pime sügisperiood hiilib ligi ning just praegu on aeg oma tervist turgutada. Väsimuse peletamiseks ja immuunsüsteemi tugevdamiseks on ideaalsed raud ja magneesium.

Üks katsealune võttis rauapreparaati Floradix Ferrum ja teine katsealune proovis Floradix Magneesiumi. Mis mõtted tekkisid ja mis on tulemused pikemas perspektiivis?

Maria (38) proovis rauapreparaati Floradix Ferrum.

Kuna mind on viimased kuud kimbutanud pidev väsimus, läksin perearsti juurde vereproovi andma. Kõik näitajad olid õnneks enam-vähem korras, kuid arsti ainus soovitus oli, et hakkaksin rauda võtma. Vereproov näitas, et rauatase veres on veidi madal. Samas toonitas arst, et liigselt muretsemiseks pole põhjust, sest see probleem olevat naiste hulgas üsna sagedane.

Internetis ringi vaadates jäi mulle silma Floradix Ferrum rauapreparaat vedelal kujul – otsisin just vedelal kujul rauda, sest perearsti sõnul omastab keha seda eriti hästi. Floradix Ferrumi puhul on boonuseks seegi, et raua imendumist soodustab C-vitamiin.

Floradix Ferrum sisaldab peale raua veel vitamiine B2, B6, B12 ning C, mis aitavad vähendada väsimust ja kurnatust. Raud aitab kaasa hemoblobiini normaalsele moodustumisele ning koos vitamiinidega B6 ja B12 abistavad vere punaliblede normaalsel moodustumisel. Lisaks aitavad vitamiinid B6, B12 ning C kaasa immuun- ja närvisüsteemi normaalsele talitlusele. Just immuunsüsteemi hoidmine on külmal ja pimedal sügis- ja talveperioodil ülimalt oluline.

Laupäeval soetatud Floradix Ferrumi otsisin ma välja pühapäeva õhtul pärast õhtusööki, sest olen harjunud erinevaid vitamiine ja preparaate võtma pärast söömist. Infolehte lugedes selgus aga, et rauda (vähemalt seda) tuleb võtta hommikul ja õhtul enne sööki. Mis seal ikka, jäi siis järgmiseks päevaks. Hommikul ärgates jõin ma kõigepealt ära pool klaasi vett ning kallasin siis 10 milliliitrit raudavedelikku kaasasolevasse mõõdutopsi. Vedelik lõhnas nagu vanaema mustsõstra-arooniamahl. Selline mõnusalt kodune. Neelasin joogi alla ning hetkeks oli ka maitse nagu arooniamahlal.. mõne hetke pärast jõudis kohale ka veidi kummaline kõrvalmekk. Aga no mis sa teed, niimoodi maitseb ju tervis!

Esimesed muutused enesetundes tekkisid umbes pooleteist nädalat hiljem. Pärast tööd polnud nii suurt väsimust, jõudsin perele korralikult süüa vaaritada ja isegi trenni. Hommikul ärgates oli ka palju enam energiat. Uskumatu, kuidas ühe preparaadi kasutamine teeb enesetunde sedavõrd kiiresti paremaks! Keha ikka teab, mida on vaja nõuda!

Jane (26) proovis magneesiumipreparaati Floradix Magneesium.

Olen kirglik trennitegija – ning just magneesiumipuudus on see, mis treenijaid sageli kimbutab. Tihti tunnen pärast korralikku pooleteisetunnist treeningut, et olen üleliia väsinud. Juhtub sedagi, et lähen ülejärgmisel päeval trenni ning tajun, et pole veel jõudnud eelmisest treeningust taastuda. Kui lihased on väsinud ja pea on paks, ei tule paraku ka trennist kuigi palju välja.

Magneesium on ka üks organismi tähtsamaid mineraalaineid, mis on vajalik ainevahetusprotsesside toimumiseks ja närvisüsteemi talitlusteks. Magneesium on tuntud kui stressivastane mineraal, mis lõdvestab närve, leevendab pingeid ja aitab saavutada kosutava une. Samuti aitab see hoida südame rütmi stabiilsena, soodustab soolestiku korrektset toimimist ning on vajalik kaltsiumi säilimiseks luudes. Kuna minu töös on sügis üks stressirikkamaid perioode, siis tunnen, et vajan tuge positiivse meeleolu säilitamisel. Usun, et magneesium peletab eemale kõik stressiilmingud ja lubab mul rahulikult (ilma töö pärast põdemata) uinuda.

Tunnistan, et erinevate magneesiumipreparaatide hulgast valisin ma välja Floradix Magneesiumi välimuse pärast. Pakend on lihtsalt nii ligikutsuvalt oranž ning peal on vahvad juur- ja puuviljad. Kui see kõik pole tervislik, siis mis veel?!

Okei, oli ka teine põhjus, miks ma eelistasin Floradix Magneesiumi. Viimati võtsin magneesiumi paar aastat tagasi ning tablettide kujul – tajusin, et midagi jäi justkui vajaka. See ei toiminud nii hästi kui oleks võinud. Hiljem saingi teada, et magneesium vedelal kujul imendub paremini.

Floradix Magneesiumi puhul tahan peale selle pakendi kiita ka pudelit – ta näeb välja nagu üks kodune mahlapudel. Kui magneesium saab tarbitud, siis ei pea seda pudelit ära viskama. Miks mitte hoiustada selles mahlakontsentraati?

Paar nädalat hiljem oli trenni eel ja pärast seda kergem ning uni on varasemast igal juhul parem! Lähen rõõmsalt sügistalvele vastu!