Lapsed

VIIRUSHAIGUSED KIMBUTAVAD? Tugevda lapse immuunsüsteemi nende koduste vahendite ja vitamiinidega! 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 26. september 2019, 11:41
Immuunsüsteemi tasub turgutama hakata enne haigusteperioodi, sest siis on suurem tõenäosus, et viirused ei hakka külge või põetakse need kergemini läbi.Foto: Vida Press

Esimeste külmade ilmade saabudes hakkavad koolilapsi üha sagedamini kimbutama viirushaigused. Benu Apteegi proviisor Liia Saava selgitab, mis aitab tõsta laste organismi kaitsevõimet ja vältida haigeks jäämist.

Igaüks saab oma tervise hoidmiseks palju ära teha ja immuunsüsteemi tasub turgutama hakata enne haigusteperioodi, sest siis on suurem tõenäosus, et viirused ei hakka külge või põetakse need kergemini läbi. “Kui külmetus või viirus on juba kohal, ei ole immuunsüsteemi tugevdavatest vahenditest enam suurt abi, sest organism on kõik oma ressursid suunanud võitlusse haigustekitajaga,” selgitab Saava.

Abi pakuvad nii spetsiaalsed toidulisandid kui ka klassikalised kodused immuunsüsteemi tugevdavad toiduained, nagu küüslauk, ingver, sidrun ja mesi. “Küüslauku ja ingverit võiks tarvitada purustatult mee sisse segatuna. Ingverist on hea keeta ka teed või lisada ingveritükikesi taimetee sisse. Teesse sobib hästi ka sidrun,” soovitab Saava.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. september 2020, 05:00
HIINA MEDITSIIN SOOVITAB: immuunsuse tugevdamiseks toeta neid kolme organit
2. september 2020, 07:00
ERITI KASULIK ASTELPAJU: tugevdab immuunsust ja kiirendab paranemist!
20. september 2019, 07:00
PEREARST HOIATAB: „Läkaköha on vaktsineerimata imikutele eluohtlik.“
20. september 2019, 05:00
OHATIS HAKKAB TULEMA: kõige olulisem on tegutseda kiiresti just nii!