Uudised

PALJU ÕNNE! Septembris sündis Pelgulinna sünnitusmajas rekordiliselt mitmikke (1)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 1. oktoober 2019 15:15
Septembris sündis Pelgulinna sünnitusmajas kümme paari kaksikuid. (Pilt on illustratiivne)Foto: Vida Press
September oli Pelgulinna sünnitusmajas tõeliselt mitmikuterohke kuu: ilmale aidati rekordiliselt kümme paari kaksikuid ja ühed kolmikud.

 Kolmikuid sünnib Eestis harva. Seda enam on eriline, et tänavu on Pelgulinna sünnitusmajas ilmale aidatud juba kahed kolmikud. Lisaks septembrikuu kolmikutele sündisid ühed kolmikud ka maikuus.

Samal teemal

Pelgulinna sünnitusmaja vastsündinute osakonna juhataja  Pille Saik ütles, et kuigi mitmike sünd on mitmekordne rõõm, on see paraku alati seotud ka kõrgendatud riskiga nii naise kui oodatavate laste jaoks.

 „Mitmikute sünd ei ole päris igapäevane ja tavaline ning nõuab juba raseduse ajal tähelepanelikumat jälgimist. Tihti sünnivad kaksikud ja kolmikud enneaegsetena koos sellest tingitud terviseprobleemidega: neil on rohkem sünnijärgseid hingamishäireid, enneaegsusega seotud kollasust ning toitmisprobleeme,“ selgitas dr Saik võimalikke riske.

 Alates 2017. aasta kevadest on Pelgulinna sünnitusmajas vastsündinute intensiivravi perepalatid, kus ka ravi ja täiendavat jälgimist vajavad vastsündinud saavad ööpäevaringselt olla oma vanematega koos, olles samal ajal sünnitusmaja personali hoolsal jälgimisel. Nii õpivad vanemad ravi vajavate laste eest hoolitsema, õpivad neid tundma ning vastsündinud saavad varem ja rohkem rinnapiima.

 Septembris sündis Pelgulinna sünnitusmajas 306 last, kellest 160 olid poisid ja 146 olid tüdrukud. Kümnest kaksikutepaarist sündisid neljal juhul kaksikõed, ühel juhul kaksikvennad ning viie paari puhul oli tegemist kaksikõe ja -vennaga. Kolmikutest kaks olid tüdrukud ja üks oli poiss.

 Pelgulinna sünnitusmaja soovib kõikidele sügiskuus juurdekasvu saanud peredele rohkelt rõõmu, tugevat tervist ja õnnelikku kooskasvamist!

Samal teemal

26.08.2019
VIIRUSHAIGUSED KIMBUTAVAD? Tugevda lapse immuunsüsteemi nende koduste vahendite ja vitamiinidega!
16.08.2019
PALJU ÕNNE! Ida-Tallinna keskhaiglas sündisid tänavused esimesed kolmikud!
28.04.2019
KOLMEKORDNE RÕÕM! Pelgulinna sünnitusmajas sündisid üle mitme aasta taas kolmikud