Uudised

VIIRUSTEAEG ON KÄES: arsti juures käis juba ligi 3500 inimest (2)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 3. oktoober 2019, 11:51
Foto: Vida Press
Terviseamet soovitab gripilaadsete sümptomite ilmnemisel end kodus terveks ravida ja tuletab meelde, et  parim aeg gripi vastu vaktsineerida on just praegu.

Alanud gripihooaja esimesel nädalal registreeriti Eestis 3465 ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise juhtu, ükski gripidiagnoos laboratoorset kinnitust ei leidnud.

Samal teemal

Haigestumine oli seotud muude viirustega, haigestumuse intensiivsus on hetkel madal ega ületa sellele aastaajale iseloomulikku näitajat.  Nakatunute arvu osas maakondades suuri erinevusi ei ole.

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova sõnul on praegu hea aeg end gripi vastu vaktsineerida, sest gripiviirused veel Eestis ei ringle ning organismile jääb rohkem aega viirusevastase kaitse kohandamiseks. „Eriti tõsiselt peaks vaktsineerimisele mõtlema eakad ja inimesed, kes puutuvad kokku vanemaealistega või need, kes põevad kroonilisi haigusi,“ ütles Sadikova.

Kuigi gripp võib mööduda ka väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta, võib püstijalu grippi põdev inimene levitada viirust riskirühmadele, kellele grippi haigestumine võib kujuneda eluohtlikuks. Teisest küljest on püstijalu põdemisel suurem risk saada tõsiseid tüsistusi.

„Seepärast soovitame gripileviku kõrghooajal gripilaadsete nähtude või isegi ainult mõnede haigustunnuste, nagu köha, kurguvalu või nohu korral mitte külastada haiglaravil olevaid lähedasi, peresid, kus kasvavad väikesed lapsed või elavad kroonilisi haigusi põdevad ja vanemaealised inimesed,“ ütles Sadikova.

 Isegi kergete haigustunnuste ilmnemisel tuleks vältida rahvarohkeid kohti ja hoida tervetega vähemalt 1,5-meetrist distantsi. Aevastades või köhides katke suu taskuräti või selle puudumisel varrukaga. Haigena püsige kodus.

 Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli Euroopa Liidus grippi haigestumise intensiivsus madal.

 Infot ägedate hingamisteede haiguste ja gripi kohta uuendatakse terviseameti  kodulehel igal nädalal.