KIRG ON LÄINUD? 13 kõige tavalisemat põhjust, mis rikuvad seksiisu
Stress
Inimesed, kes kannatavad stressi all, suudavad teha paljusid asju hästi. Kuid seks ei kuulu nende hulka. Kõigil tuleb ette stressi tööl, kodus või suhetes, kuid tuleb õppida seda maandama.
Suhteprobleemid
Probleemid partneriga on põhiline põhjus, mis võtab seksiisu. Eriti naisele on lähedustunne väga oluline, kuid riiud ja reetmine võtavad seksiisu. Kui te ei saa ise suhte parandamisega hakkama, otsige abi nõustajatelt.
Alkohol
Alkohol võib panna sind tundma seksikamana, kuid liiga palju alkoholi nullib seksiisu. Kui oled purjus, võib see võtta seksiisu ka sinu partnerilt. Kui sul on alkoholiprobleem, tuleb abi otsida.
Unepuudus
Kui seksiisu ei taha kuidagi ärgata, siis äkki magad liiga vähe? Kas lähed liiga hilja voodisse ja tõused liiga vara? Või hoopis norskad? Iga asi, mis segab väljapuhkamist, häirib ka seksielu. Kurnatus tapab seksi. Ürita muuta uneharjumusi, aga kui sa ei suuda ise uneprobleemidest lahti saada, otsi abi.
Lapsed
Ravimid
Ravimid võivad kire n-ö välja lülitada, näiteks mõned antidepressandid, vererõhuravimid, antibeebipillid, keemiaravi, HIV-i ravimid jm. Abi võib olla ravimite vahetamisest või dooside vähendamisest. Kindlasti ei tohi ravimeid ise ära jätta! Aruta asja oma raviarstiga.
Rahulolematus oma välimusega
Meil on kergem ennast seksikana tunda, kui meile meeldib meie välimus. Tegele sellega, et oleksid endaga rohkem rahul. Kui su partneril on madal enesehinnang, siis julgusta teda.
Ülekaal
Kui oled ülekaaluline või rasvunud, võtab see sageli kire. Võimalik, et sa ei naudi seksi või ei suuda teha, mida tahaksid, või hoiab sind tagasi madal ensehinnang.
Erektsiooniprobleemid
Mehed, kellel on erektsiooniprobleemid, muretsevad sageli, kuidas nad hakkama saavad ja see võib võtta üldse isu seksida.
Madal testosteroonitase
Testosteroon toidab seksiisu. Kui mees vananeb, alaneb ka tema testosteroonitase – kõik ei kaota siis seksiisu, aga mõnega see siiski juhtub. Testosteroonitaset mõjutab ka muu peale vanuse, näiteks suhted ja kehakaal.
Depressioon
Depressioon võib võtta elurõõmu ja ka seksiisu. See on üks põhjusi, miks on depressiooniga vaja abi otsida. Kui on vaja võtta depressiooniravimeid, siis räägi arstile ka oma seksiprobleemidest, sest mõned ravimid (aga mitte kõik!) võivad seksiisu vähendada.
Menopaus
Paljudel naistel väheneb menopausi ajal libiido. Osaliselt on see seotud tupekuivusega ja valuga seksi ajal. Kuid iga naine on erinev. Võimalik, et pärast menopausi on naisel suurepärane seksielu – see sõltub suhetest, enesekindlusest ja üldisest tervisest.
Läheduse puudus
Seks ilma tunneteta võib võtta seksiisu. Lähedus tähendab palju enamat kui seks. Kui teie seksielu kiratseb, siis püüdke olla rohkem koos. Rääkige, hellitage teineteist, tehke massaaži. Leidke muid viise peale seksi, kuidas väljendada armastust. Kui suurendate lähedustunnet, taastab see ka seksiisu.
Allikas: WebMD