Uudised

NOORE NAISE PIINAV ÄREVUSHÄIRE: „Istusin nagu pommi otsas, mis võib iga hetk plahvatada.“ 

Sirje Maasikamäe, 10. oktoober 2019, 05:00
Annika Paasi sõnul on oluline ennast väärtustada ja seada ennast esikohale ning võtta end sellisena, nagu sa oled.Foto: Aldo Luud

Kuidas kirjeldada ärevushäiret? Annika Paas (22) kirjutas kunagi oma hirmud üles ja neid sai seitse lehekülge! "Pidev valmisolek, hirm iga liigutuse juures, olek on udune, kõik toimuks nagu teises maailmas ja justkui puuduks kontroll enda üle,“ meenutab ta seisundit, kuhu ta mõne aasta eest jõudis. 

Annika, kes õpib kogemusnõustajaks, arvab, et on olnud ärev kogu elu, kuid gümnaasiumi viimases klassis kasvas ärevustase väga märgatavalt.  „See oli, nagu istuks pommi otsas, mis võib kohe plahvatada," üritab ta kirjeldada ärevustunnet inimesele, kes pole seda ise kogenud. "Pidev valmisolek, hirm iga liigutuse juures, olek on udune, kõik toimuks nagu teises maailmas ja justkui puuduks kontroll enda üle.“ Peas keerlesid mõtted „Mis siis, kui…“. Ta keskendus sellele, mis võiks minna valesti ja kujutas ette kõige hullemaid olukordi.  Kohutavalt raskeks muutusid ka tavalised tegevused:  bussisõit, üle tee minek, autos istumine ja isegi telekavaatamine. Ruumides istus ta kohta, kus oleks võimalikult kiire tee väljapääsuni.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. detsember 2019, 07:20
10 head põhjust, miks vähem alkoholi tarbida
20. november 2019, 19:00
NII TULEB KOSUTAV UNI! Need seitse uneharjumust aitavad sügavalt magada
11. oktoober 2019, 05:00
PAANIKA RINNAVÄHI PÄRAST: „Kui mure on juba tekkinud, siis see kerib ja närib.“
6. oktoober 2019, 12:00
OLEN NAGU ZOMBI: 10 üllatavat märki depressioonist