Uudised

UUS LOOTUS HAIGETELE: müügile on jõudmas ravim, mis aeglustab Alzheimeri tõve kulgu (4)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 23. oktoober 2019 14:18
Alzheimeri tõbi võtab pikapeale mälu. Foto: Vida Press
USA ravifirma Biogen teatas, et on loonud esimese ravimi, mis võib aeglustada Alzheimeri tõve kulgu, ja on nüüd valmis seda turule tooma. Ravimi kinnitamisprotsess USA ravimi- ja toiduametis võib võtta aasta-paar. Siht on jõuda ka Euroopa turule.

Loodetakse, et uus ravim aducanumab tähistab pöördepunkti Alzheimeri tõve ravis, kirjutab BBC. Seni pole olnud kasutusel ravimit, mis suudaks Alzheimeri tõbe ravida, praegused ravimid on leevendanud vaid sümptomeid.

Ravim aducanumab peaks aitama säilitada mälu ja igapäevast toimetulekut. Alzheimerihaiged on oodanud ammu uusi ravivõimalusi, mis nüüd paistab olevat käeulatuses. Arstid on uue ravimi suhtes väga lootusrikkad.

Mis on Alzheimeri tõbi?

Alzheimeri tõbi on närvisüsteemi krooniline haigus, mida  esmakordselt kirjeldas 1906. aastal Alois Alzheimer. Tema järgi on haigus oma nime saanud. Haigus põhjustab aeglast närvirakkude kahjustumist ja aju kärbumist.

Haiguse tõttu halvenevad järk-järgult mälu ja vaimsed võimed ning igapäevaste tegevustega toimetulek. Tõve tekkepõhjused pole täpselt teada.

Samal teemal

02.06.2021
VÕIMSA TOIMEGA INGVER: peletab baktereid ja leevendab hulga tõbesid!
13.05.2021
MIDA TEEB KOHV SU KEHAGA? 9 head ja halba toimet, mida peaksid teadma
13.04.2021
MÄLU ON VILETS? 8 tegevust, mis hoiavad selle paremas vormis
21.02.2021
TÄHTSAD ASJAD EI PÜSI MEELES? Need on Alzheimeri tõve 10 varajast tunnust