Uudised

KUI PALJU MAKSAB APTEEK? Uus veebikalkulaator aitab selle väärtust arvutada

Toimetas Sirje Maasikamäe, 29. oktoober 2019, 11:05

5 KOMMENTAARI

j
4. november 2019, 04:05
Jeesus Siirak Arst ja haigus 38:2 Sest tervekstegemine tuleb Kõigekõrgemalt ja arst saab kingitusi kuningalt. 3 Arsti oskus tõstab tema pea püsti ja teda imetlevad suured isandad. 4 Issand laseb maast võrsuda ravimtaimi ja mõistlik mees ei põlga neid. 5 Eks puu mõjul muutunud vesi magusaks, et Issanda vägevus saaks tuntuks? 6 Jah, tema on andnud inimesele oskuse, et teda austataks tema imetegude pärast. 7 Nende taimede abil ta ravib ja vaigistab valu ja salvisegaja valmistab neist vajaliku võide. 8 Jah, Issanda tegu ei lakka iialgi ja temalt tuleb õnnistus maa peale.
m
Mis äri see ka on, kui apteegiomaniku pärija ei kavatse proviisoriks hakata, mingi ajutine?/ 29. oktoober 2019, 21:54
l
Laevnik/ 29. oktoober 2019, 15:47
Laevaomanik ei ole tavaliselt kapten. Ta palkab laeva juhtima vastava haridusega inimese. Miks apteegiga on teisiti? Miks peab apteegi omanik olema apteeker? Mõni võiks asja ära seletada, aga ilma demagoogiata.
b
bella/ 29. oktoober 2019, 13:25
https://epl.delfi.ee/eesti/linnamaega-seostatud-proviisorite-koda-taotleb-voimu-ravimiturul?id=75762571 Ikka väga peen mäng käib. Magnumiga seotud "koda" saab riigilt 100 000 eurot ilma seda isegi taotlemata ja siis tellib "kalkulaatori", mis peab tõestama, kuidas apteegid vesiodavalt ära kantida. https://www.err.ee/946591/ministeerium-suunas-apteegireformi-koolitusraha-vaid-kaputait-proviisoreid-uhendavasse-liitu Koda reklaamib ennast eesti suurimana, aga esindab ainult käputäit proviisoreid. Sõltumatul ajakirjandusel on aeg ärgata.
p
pärija/ 29. oktoober 2019, 11:48
Oleks huvitav teada, kas meil on üldse piisavalt proviisoreid, kes sooviksid ärimeheks hakata. Ja paljudel neist on piisav finantsvõimekus. Veel. Kui ketiapteek on endale välja rääkinud pika ja soodsa üürilepingu, siis proviisoriapteek sellist kindlasti ei saa. Ketiapteek on nimelt praktiliselt riskivaba üürnik. Aga uus leping tuleb, sest üks firma lõpetab, teine alustab. Kuna paljud apteegid tegutsevad erapinnal, siis ehk polegi omanik huvitatud mingist kahtlasest üürnikust- et las ma proovin, äkki õnnestub.