Doonorineer päästis Dave Bentoni elu. Foto: Laura Oks
Toimetas Sirje Maasikamäe 30. oktoober 2019 11:50
Oktoobri alguses rääkis „Pealtnägijas" oma loo raskest võitlusest haigusega muusik Dave Benton, kes sai viimasel hetkel doonorineeru. Väike linnuke e-tervises võib päästa kellegi elu ning pärast "Pealtnägija" lugu kasvas sooviavaldajate hulk hüppeliselt, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Kui tavapäraselt on viimase kolme aasta jooksul ühes kuus antud keskmiselt kuus nõusolekut päevas, siis perioodil 9.–14. oktoober 2019 anti kokku 374 nõusolekut loovutada surmajärgselt kudesid või elundeid. See teeb keskmiselt 62 nõusolekut päevas," rääkis ERRi uudisteportaalis Monika Soosaar, kes on tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse kommunikatsioonitegevuste ja rahvusvaheliste suhete koordinaator.

Tänavu suvel sai Benton endale eestlasest doonori neeru.

Refereeritud artikli täistekst ERRi uudisteportaalis.

Kommentaarid  (10)

Ehh 8. november 2019 13:18
Seda karva organeid peaks vahemerest saama, seal liigub doonoreid sadades.
4. november 2019 04:03
Matteuse evangeelium 4:Rahvas koguneb Jeesuse ümber 23 Jeesus rändas läbi kogu Galilea, õpetades nende sünagoogides ja jutlustades evangeeliumi Kuningriigist ning tervendades haigeid ja vigaseid rahva seas. 24 Ja kuuldus Jeesusest levis üle kogu Süüria, ja tema juurde toodi kõik, kes põdesid mitmesuguseid tõbesid ja olid piinade käes ja kurjast vaimust vaevatud ja langetõbised ja halvatud, ning tema tegi nad terveks. 25 Ja Jeesusega käisid kaasas suured rahvahulgad Galileast ja Kümnelinnamaalt+ ja Jeruusalemmast ja Juudamaalt ja sealtpoolt Jordanit.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS